Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühidalt 03.02.10

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Gustav-Adolf-Werk seadis ametisse uued juhid
Sakamaal Leipzigis seati ametisse Gustav-Adolf-Werki uued juhid. Uueks GAWi peasekretäriks on pastor Enno Haaks (fotol). Senine juht Hans Schmidt saadeti pensionile. Leipzigi evangeelses reformeeritud kirikus peetud pidulikul jumalateenistusel tänati ja tunnustati GAWi piirkondlikke juhte ning nimetati organisatsiooni uus eestseisus. Jumalateenistusest võttis osa Leipzigi ülemlinnapea Burkhard Jung ning hulk kõrgeid kirikuesindajaid paljudest Euroopa riikidest, teiste hulgas osalesid koosviibimisel piiskop Mindaugas Sabutis Leedust ning assessor Tiit Salumäe.
Salumäe sõnul on GAWi toetust meie kiriku kogudustele raske ülehinnata. Aastate jooksul on rahaliselt abistatud kõiki EELK praostkondi. Gustav-Adolf-Werk koostab igal aastal raha taotlevatest projektidest brošüüri ning seeläbi saavad eri ettevõtmised toetust kas otse GAWilt või tema vahendusel mõnelt koguduselt või kiriklikult ühenduselt.

Vancouveri Eesti Selts teeb samuti ettevalmistusi taliolümpiamängudeks
Olümpiamängud Vancouveris algavad 12. veebruaril. Kohalik uudistekiri annab kasulikku infot neile, kel on plaanis minna taliolümpiale.
Selts on olümpia ajaks planeerinud mitmeid üritusi, kus külalised, turistid ja sportlased saaksid kohtuda kohalike eestlastega. Eesti Vabariigi 92. aastapäeva tähistamisel on külaliskõnelejaks kultuuriminister Laine Jänes. 27. veebruaril peetaval olümpiaballil avaldatakse lugupidamist Eesti sportlastele.
XXI taliolümpiamängudel Vancouveris kuulub Eesti delegatsiooni 65 inimest: 30 sportlast ja 35 treenerit ning taustajõudude esindajat. Taliolümpiamängud lõpevad 28. veebruaril.

EK