Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lisandus uut heliloomingut orelile

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

EELK Kirikumuusika Liidu korraldatud konkursile «Koraaliprelüüdid orelile» laekus 22 koraalieelmängu.

Komisjon (Piret Aidulo – esimees, Kristel Aer, Toomas Trass) jagas tunnustust koos rahalise preemiaga järgmiselt: üks I preemia, kaks II ning kaks III preemiat.
I preemia sai Tuuliki Jürjo («Kuningas on Jeesus Kristus»); kaks II preemiat Rein Kalmus («Nüüd paistab meile kaunisti» ja «See aeg on tõesti ukse ees»); III preemia Mart Siimer («Võitle hästi, kui sind armsast») ja Tuuliki Jürjo («Kõik tulge minu juurde nüüd»).
Komisjon otsustas ära märkida järgmised konkursile esitatud tööd (laekumise järjekorras): Kristina Vilotševa «Su poole, Jeesus, süda sõuab», Tuuliki Jürjo «Arm, kes Sa mind oled loonud», «In dulci jubilo» ja «Laulukeelil kuulutame», Anneli Klausi «Päästja on nüüd kingitud», Katrin Alleri «Eks mu kohus tänu teha», Rein Kalmuse «Oh Issand, millal matkaja ma».
Komisjoni liige Toomas Trass hindas konkursi tulemusi erakordselt kõrgelt. «Nii palju uut liturgilist orelimuusikat (22 teost) ning nii kõrgel tasemel,» rõõmustas ta. «Raske oli valikut teha. Rõõmustas ka konservatiivne suund stiilide osas ning praktilise väljundi domineerimine, st suhteline tehniline kergus ning liturgiat arvestav suhteline lühidus.
Vaatamata rõõmustavale klassikalisele rõhuasetusele (palju oli neobarokki või ka lihtsalt stiliseerimata nn puhast barokki) rõõmustas kõrva stilistiline mitmekesisus. Oli ka mõõdukat modernismi ja klassikalist džässharmooniat, minimalismi, impressionismi.
Igatahes suurepärane täiendus Eesti kirikumuusikale! Kõik 22 võiks kirjastada, seejärel aga võiksid organistid neid ka agaralt kasutama hakata. Aitäh kõikidele heliloojatele ja kirikumuusikutele!»
Eesti Kirik