Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Liikmeannetuse maksmise kord muutunud

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Haapsalu koguduse nõukogu otsustas, et ei kehtesta liikmeannetuse määra, kuid kutsub liikmeid üles tasuma oma jõukohast liikmeannetust iga kuu.

Koguduse juhatus loodab sel viisil ühtlustada annetuste laekumist kuude lõikes. Praegu tehakse suur osa liikmeannetustest ülestõusmispühade ajal märtsis-aprillis ja jõuluajal detsembris, kuid kogudusel on vaja iga kuu maksta palka, tasuda vee, elektri jms eest.

«Talvel on kulu suur, aga laekumine väike,» muretses juhatuse esimees Madis Kütt. «Annetus olgu igaühe südametunnistuse asi,» lisas Kütt, kuid toonitas, et stabiilne sissetulek on koguduse majandamisel erakordselt tähtis.

Varem oli liikmeannetus üks protsent koguduseliikme sissetulekust. Liikmeannetuse alammäär oli 150 krooni. Läinud aastal laekus liikmeannetusi kavandatud 100 000 kr asemel ligi 124 000 kr. Tänavuses eelarves on liikmemaksu ja annetusi kavandatud 170 000 krooni.

Nõukogu kinnitas koguduse selle aasta eelarve, mille tulu on 1,143 miljonit ja kulu 0,98 miljonit krooni. Investeeringuid on kogudusel kavas tänavu teha 235 000 krooni eest.

Lehte Ilves