Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Leeriõnnistus Jõhvi kirikus

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Pühapäeval sai Jõhvi kirikus leeriõnnistuse kuus parimais aastais meest. Pildil: Heiki Pokk, Heiki Viilup, Evald Ilves, Raivo Kirsipuu, Lembit Prits ja Kalev Prits ning õpetaja Peeter Kaldur.
Koguduse õpetaja Peeter Kalduri sõnul käib tavapäraselt aasta jooksul leeris kuni paarkümmend inimest. Teine suurem leer on talvel, nn jõululeer.
Leeriõpetus on põhiliselt koguduse õpetaja õlul, aga tal on ka abilisi. Muusikalist tarkust jagab näiteks koguduse organist. Leeris käinud inimeste koguduse juurde kinnistamiseks mingeid erilisi nippe Jõhvis ei ole. «Sünnipäevadel õnnitleme koguduse liikmeid,» ütleb õpetaja. «Koguduse liige vajab eelkõige Jumala kutset. Kui selget kutset pole, käiakse leeris teab mis põhjustel. Kutse tuleb omal ajal ja siis võib juhtuda nii, et inimene tuleb uuesti leerikooli kuulama.»
Jõhvi koguduses oli viimati meesteleer aastal 1939. Seekord on leeriõnnistuse saanud mehed erinevatest eluvaldkondadest, aga olnud positiivse suhtumisega kirikusse ja õpetaja Kalduri sõnul justkui oodanud viimast kutset, et kogudusega liituda.
Sirje Semm
Foto: Koit Karindi