Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Leer annab teeotsa

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Leerinoored on kogunenud altari ette järjekordseks kirikupalveks. Esiplaanil Meelis-Lauri Erikson, kohalik koguduseõpetaja ja üks Viru praostkonna leerilaagri korraldajaist. Liina RaudvassarViru praostkonna leerilaagris Kadrinas pakuti noortele tegevust varahommikust hilisõhtuni.
«Raamid peavad sedasorti üritusel paigas olema,» kinnitab Eesti Kirikule Kadrina Katariina koguduse õpetaja Meelis-Lauri Erikson, kellel on laagrite korraldamisega mitmeaastased kogemused. Tema sõnul tiksub aeg Kadrinas kloostri korda, kus kolm korda päevas kogunetakse kirikupalvusele, regulaarsed on söömaajad ja akadeemilised koolitunnid.
Kindla päevakorra vajaduse olulisust rõhutab ka Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu, teine laagri läbiviimisega seotud vaimulik, kelle selgitusel peeti praostkonna leerilaagri sihtrühmana silmas just koolinoori, kellel on kooliajal seoses õppetööga raskem leerikursustel osaleda.

Töö ja puhkus käsikäes
Kui mitu aastat on samad mehed vedanud kahe koguduse ühist leerilaagrit, siis sel aastal sooviti ürituse formaati laienemise suunas muuta: 27.–31. juulini toimunud leerilaagrisse kutsuti osalejaid tervest Viru praostkonnast.
Ürituse nimel alustas seitsmeliikmeline korraldustoimkond tööd juba aasta algul, eesmärgiks organiseerida aktiivse õppe- ja meelelahutusprogrammiga viiepäevane laager, kus osalejad saaksid piisava ettevalmistuse EELK liikmeskonnaga liitumiseks.
Tõsiseks väljakutseks oli tasakaalustatuse saavutamine, et ükski moodul – õppetöö (loengud, seminarid, rühmatööd), vaimulik osa (jumalateenistused, palvused ja meditatsioonid kirikus) ning lõõgastav tegevus (mängud, matkad, sport) – ei domineeriks teiste ees.

Laagripäevad kasvatavad ühiseks pereks
«Sel aastal oli osalejaid põhiliselt kolmest kogudusest, peale Kadrina oli tulijaid Rakverest ja Narvast, kokku 30 noort,» tutvustas laagrilisi õpetaja Erikson. Korraldajad loodavad, et järgmisel aastal on tulijaid juba teistestki kogudustest, siis, kui üritus on enam traditsioonis kanda kinnitanud.
Enamik loenguosast, kus tutvustati kristluse põhitõdesid, oli laagripastorite Eriksoni ja Toompuu kanda, aga külla oodati ka mitmeid külalislektoreid. Näiteks aitas EELKd kui institutsiooni, mille liikmetel on lisaks õigustele ka teatud kohustused, tutvustada kantsler Urmas Viilma.
Ühist keelt leidsid noortega psühholoog Jaanus Kangur, Gunnar Kottiesen Rakvere Karmeli kogudusest ning Viru-Jaakobi õpetaja Tarmo Linnas.
Laagri üks korraldajatest Helen Karus Kadrina noortekeskusest kiidab noori, kes on «rõõmsad ja optimistlikud ning valmis kõigest programmis pakutavast kinni haarama».
Viis laagripäeva kasvatavad koosolijad tema sõnul ühiseks pereks. See on heaks stardikapitaliks koguduseliikmeks saamisel.
Liina Raudvassar