Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Laulupäeva lõpetab noortegospel

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Mai alguses peetud piiskopliku nõukogu istungil kinnitati leeriõpiku konkursi võitja ja arutati ristimisaastate üritusi; kristliku laulupäeva lõpuks soovitatakse korraldada noortepärane gospelkontsert.
Peapiiskop Andres Põder ütles Eesti Kirikule, et koosoleku päevakord oli väga tihe. Arutatust võib tema hinnangul esile tõsta leeriõpiku konkursi lõppemist. Võitjaks kinnitati Jaak Ausi ja Meelis Holstingu töö «Kolm ühes» ning soovitati nendega sõlmida leping õpiku koostamiseks.
Arutelul tehti ristimise teema-aastatega seotud ettepanekuid, mis suunati edasi töörühmale. «Tähtsam nendest on keskenduda järgmistel ülestõusmispühadel ristimise teemale,» märkis Põder.
Käsitledes 2010. aasta kirikupäeva ja laulupeo korraldamist, nõustuti logoga «Mu mano tulge, latse», kuid leiti, et see tuleb täita nüüdisaegse ja noorusliku sisuga. Toetati mõtet korraldada kohe laulupeo kontserdi järel noortepärane kristlik gospeli- ja rokiõhtu.
On lõppemas EELK nelja-aastane haldustsükkel ja tuleb esitada koondaruanded. «Istungil leiti, et järgmisel aastal võiks välja anda meie kiriku tänast päeva kajastava ülevaateraamatu,» teatas peapiiskop. Raamatu koostamisele asutakse arvatavasti sügisel.
EK