Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lauldes Issanda Jeesuse nimel  

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /


Riho Ridbeck.  2 x ERAKOGU.

Koorijuhtide ja Organistide Segakoor, uuema nimega KOSK, tähistas oma tegevuse 40. aastapäeva piduliku kontserdiga.

Poolteist nädalat tagasi, 13. augustil sai Tallinna Jaani kirik muusikuid ja muusikasõpru täis. Laulab ju meie esinduskooris poolesaja muusiku ringis, aga ka publiku seas oli endisi koorilauljaid ja dirigente, kolm Saksa partnerit ning muidu sõpru. Usun, et kontserdil kogetud energia jõuab paljudesse kogudustesse, sest selle koori liikmed on igapäevaselt seotud mõne kogudusega ja üle maa laiali jõuab ka kooriharjutustes õpitu.

On imeteldav, kui mitmekülgne on koori repertuaar. Lauldakse väga erinevates keeltes, ka näiteks katalaani ja armeenia keeles. Laulude mitmekesisusest on sündinud koori kava „Rännates läbi Euroopa kirikute“, mis on jõudnud ka plaadile. 

Aastast 2003 lauldakse koorijuht Riho Ridbecki juhatusel. Kirikumuusika liidu juhatuse esimehe Tuuliki Jürjo sõnul on dirigendi nõudmine, et laule peab oskama laulda originaalkeeles. Koorijuht on rahulik ja nõudlik ning koorilauljad õnnelikud, et dirigent nendega jännata viitsib. Naljaga pooleks võib öelda, et koori probleemiks ongi professionaalsed lauljad. Lahtiseletatult teavad kõik täpselt, kuidas laulma peab, aga oluline on sulanduda üheks. 


Aastapäev andis põhjuse torti süüa.  

Jaani kirikus kõlanud kontserdi esimeses pooles juhatas koori praegune, aga teises pooles varasemad dirigendid. Pidupäevalisi tervitasid piiskop Joel Luhamets, assessor Marko Tiitus ja koori endine peadirigent Heli Jürgenson (1998–2002). Pidupäeval tutvustati ka koori albumit, aga sellest juba lähiajal.

Rita Puidet