Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Küünlajalad jõuavad taas koju

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

EELK Paldiski Nikolai kogudusel on väga hea meel teada anda, et meie kiriku kadunuks peetud küünlajalad jõuavad pärast 78aastast eemalolekut taas tagasi koju.

Kuna Paldiski kogudus on pidanud oma keerulise ajaloo jooksul mitmeid kordi kogu oma varaga kolima, siis peeti unustusse vajunud küünlajalgu hävinuks. Lootustandva vihje küünlajalgade võimaliku olemasolu kohta andis mõned aastad tagasi üks inimene, kes helistas ja rääkis sellest, kuidas tema vanaisa oli arvatavasti 1944. aastal viinud salaja ööpimeduse varjus küünlajalad Tallinna toomkirikusse peitu. Ta uuris, kas toomkogudus on need meile tagastanud. Sealt sai alguse asja uurimine, mis viis rõõmsa leiuni.

Loodetavasti loeb seda artiklit ka see helistaja, kes lugu rääkis. Kahjuks on meelest läinud tema nimi, kuid oleksime rõõmsad, kui ta seda lugedes meiega ühendust võtab.

Et seda sündmust väärikalt ning ikka tänus ja palves tähistada, toimub laupäeval, 18. juunil kell 11 Paldiski kirikus tänuüritus, kuhu ootame kõiki huvilisi. Kaetud on ka kohvilaud.

Merle Prass-Siim,

Paldiski Nikolai koguduse õpetaja