Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kutsuvad otsima teeviitasid ja liiklusmärke

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Neljandat korda peetakse Pilistveres 6.–9. juulini kiriku noortepäevi, järjekorras seitsmeteistkümnendaid. Seekordsed päevad on saanud nimeks «Liiklus».

«Päevast päeva vurame ringi ja sageli tundub, et oleme ainsad, kes liiguvad. Oleme närvilised, tahame, et meil oleks alati peatee, et saaksime vabalt ja takistamatult liikuda [—] Nii nagu Piiblis kästakse meil ligimest armastada, nii peame seda tegema ka liikluses, peame arvestama oma kaasliiklejatega,» kirjutatakse noortepäevi tutvustavas reklaamis.

Elu piiblitarkuse toel

Noortepäevade käigus otsitaksegi rühmatöödes ja vestlusringides Piiblist neid «teeviitasid» ja «liiklusmärke», mis aitaksid elus edasi liikuda ja sealjuures kaasliiklejatega arvestada. Noortepäevi korraldab taas Laste- ja Noorsootöö Ühendus.

Nelja päeva jooksul sporditakse, mängitakse maastikumängu, kuulatakse muusikat ansambli Proseuhe, Rebecca ja Ska Factori esituses, üles astuvad veel 4God, Outset, Tallinna Gospelkoor , TDrop, Lemme Getter Metsala ja võib-olla Second Chance, peetakse maha eelmistel noortepäevadel uudsena kavas olnud ja palju elevust tekitanud Vembu-tembu turg, mõõdetakse juba traditsiooniks kujunenult kirikunoori.

Noortepäevade korraldustoimkonna liikme  Katrin Lille sõnul pakub põnevust kindlasti laupäevaöine helkurijaht metsas, kus osalejad peavad koguma puude otsa riputatud helkureid. Ka on rühmatöödesse otsitud uusi nüansse.

Enesestmõistetavalt on kogu päevade kavasse lükitud erinevad palvused, Emmause missa, öökohvik, näha saab etendust «Markuse evangeelium».

Kõik pildistama!

Seoses kiriku noortepäevadega kutsub Laste- ja Noorsootöö Ühendus kõiki noori pildistama. Fotod peavad mahtuma ühise nimetaja alla «Liiklus». Pildid tuleb saata hiljemalt 1. juuniks kas postiga (tavapildid mõõdus 10×15 cm) või interneti teel (digipildid vähemalt 1024×768 pikslit) ühenduse aadressil Kiriku plats 3, Tallinn 10130 või lny@eelk.ee. Lisada oma andmed: nimi, kes sa oled, vanus ja kontakt.

Katrin Lille kinnitab, et parematele on välja pandud meeletud auhinnad. Preemiad antakse üle noortepäevadel Pilistveres ja pilte näidatakse samas ilmselt projektoriga seinale ning need pannakse üles ühenduse kodulehele www.eelk.ee/lny, kust läheb viit  noortepäevade koduleheküljele www.jargminepeatus.ee. Sealt saab ka täpsemat infot tulevaste noortepäevade kohta.

Rita Puidet