Kust saab osta vaimulikku kirjandust?

/ autor: ek / rubriik: Uudis, Uudised / ilmunud:  /

Märtsikuu esimesel hommikul kell 10 avati Tartus Riia tänavas Pauluse kiriku tiibhoone fuajees kristliku kirjanduse ja meenete pood.
Avakõnes rääkis koguduse õpetaja Joel Luhamets vaimuliku kirjanduse tähtsusest iga kristlase elus. Oma sisu poolest ainulaadse poe avamine on osa kuulutustööst ja seda ei peaks võtma ärilise ettevõtmisena. Avapalvusele järgnenud meeleolukas laul ja kitarrihelid õpetajalt lisasid avamisele erilise varjundi.
Ja siis kõlasidki oodatud sõnad: «Pauluse kiriku raamatupood on meile avatud.» Peagi täitus pisike kaupluseruum inimestega. Uudistamist ja ostmist sai kitsuke tuba täis. Ühena esimeste seas sooritas ostu õpetaja Eenok Haamer, kes ostis Lohusuu koguduse tarvis armulauariistad. Tubli ostu eest anti talle väike kingitus.
Külastajad tundusid olevat väga rahul. Kiideti rikkalikku raamatuvalikut ja kena paigutust. Heaks arvati ka poe asupaik, on see ju lausa linna keskel. Üks külastaja oli meeldivalt üllatunud soodsatest hindadest ja ka sellest, et nii palju eriilmelisi ja eriotstarbelisi Piibleid on paigutatud kenasti üksteise kõrvale. Arvati ka, et lisaks vaimulikule kirjandusele ja meenetele võiks kaupluses müügil olla suuremas valikus vaimuliku muusikaga heliplaate.
Õpetaja Luhametsa sõnul toob müügikoht tegijatele ja loodetavasti ka ostjatele sisemist rõõmu. Mõeldud on ka sellele, et kui edaspidi peaks pakutava kirjanduse ja meenete hulk suurenema, laiendatakse kaupluseruumi. Pauluse koguduse juhatuse esimees Olev Põld kinnitas, et edaspidi püütakse valikut kindlasti laiendada. Pakutav kirjandus on pärit Eestist, suur osa meeneid aga toodi Poolast, sealjuures püüti arvestada Eesti inimese eelistustega.
Müügiga tegeleb poekeses Juta Põld, kelle varasem kaubandustöö kogemus kulub kindlasti marjaks ära. Kauplus on lahti tööpäeviti kl 10-18, laupäeviti kl 10-15.
Meeli Pärtelpoeg