Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kursus politseikaplanitele

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Esmaspäeva, 29. augusti hommikupoolikul algas Ida-Virumaal EMK «Giideoni» laagrikeskuses nädala kestnud ajalooline üritus – esimene vangla- ja politseikaplanite orientatsioonikursus Eesti.

Esimesed kaks päeva tegeldi otseselt politseikaplanaati puudutava temaatikaga: Inglise politseikaplanite endine koordinaator Francis Pole tutvustas oma loengutes politseinike maailma ning probleeme, millega neil tuleb kokku puutuda, samuti võimalusi, kuidas kaplan saab neile nende töös abi osutada. Kõneks oli ka stressiproblemaatika ning praktilised küsimused, mida kaplanitöös arvestama peab.

Politseinõunik Elmar Nurmela tutvustas Eesti politseistruktuuri, Murru vangla avavanglaosakonna juhataja Peeter Krall rääkis vangla subkultuurist ning allakirjutanu surmateate edastamise metoodikast. Vanglate peakaplan Igor Miller tutvustas kaplanitöö seadusandlikke aluseid, Tallinna vangla direktori asetäitja Andres Kurg kriisiolukorras toimimist ning Rahvusvahelise Politseikaplanite Konverentsi rahvusvaheliste suhete koordinaator, 30aastase politseikaplani kogemusega Dan Nolta seda, milleks ja kuidas peab kaplanitöös valmis olema.

Üks päev oli pühendatud hingehoiu temaatikale, mida kursuslastele avas õpetaja Naatan Haamer. Laupäeval õpetas Tallinna Vangla vanemkaplan Jaanus Kangur avaliku esinemisega seonduvaid oskusi, Ämari vangla vanemkaplan Rein Käsk rääkis oikumeenilisest koostööst ning nädal lõppes arenguvestlusega, mille käigus selgitati välja kursuslaste soovid ja nägemus oma edasisest panusest vangla- või politseikaplanaadi heaks.

Nüüd ootab kursusel osalejaid ees 20 tundi praktikat: osa õpib praktikas tundma politseimaailma, enamik aga siirdub tööle vanglatesse ja arestimajadesse.

Toomas Nigola