Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kuressaare kogudus alustab hooaega uues majas

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kuressaare Laurentiuse kogudus alustab koguduseelu aktiivset perioodi peapiiskop Andres Põderi poolt 30. juunil Kuressaare südalinnas pühitsetud uutes ruumides.

Saaremaa suurim kogudus on pikemat aega vajanud igapäevaseks tööks uusi ja kaasaegsemaid tingimusi. Pärast pikka kaalumist nägi koguduse nõukogu selleks sobiva asukohana ajaloolise pastoraadi hoovil osaliselt tühjalt seisvat endist restaureerimisvalitsuse tööstushoonet. Sama maja varem korrastatud tiivas on 2001. aastast alates tegutsenud laste ja naiste varjupaik Laurits. Pool aastat kestnud ümberehitustööde käigus on uue näo saanud ka Kuressaare kesklinna suurim sisehoov.

Pidulikul õnnistamistalitusel rääkis peapiiskop 150 inimest mahutavas uues saalis pühade paikade tähendusest ja kohast meie elus: «Üheks selliseks paigaks kogu selle linna ja rahva jaoks on ka see koguduse kodu. See on avatud paik, et kõik võiksid siia tulla, aga ka selles mõttes, et siit midagi ilusat kaasa võtta oma argipäeva, oma koju, oma tööde ja tegemiste juurde. Mul on olnud väga hea kuulda, et senine koostöö linna ja koguduse vahel on olnud hea ja üksteist mõistev. Tahaks soovida, et see paik saaks linna rikkuseks ja õnnistuseks.»

Koguduse ja linna vahelise koostöö sümboolse märgina andis Kuressaare haridus- ja kultuuriala abilinnapea Argo Kirss koos linnapea Urve Tiidusega ema ja lapse toa sisustamiseks üle väikelaste mähkimislaua. Lisaks kesklinna rajatavale uuele laste mänguväljakule saavad vanemad nüüdsest vaid sadakonna meetri kaugusel kasutada ruumi, kus rahus ja vaikuses lapse esmavajaduste eest hoolitseda.

Koguduse uue kodu esimesel korrusel on külastajatele avatud kantselei ning avar õppeklass. Hoone paremasse tiiba on mahutatud köök ja mitmeotstarbeline saal, millest varem on suurt puudust tuntud. Nii võib kogudus rahulikumalt vaadata ka järgmise kahe aasta peale, mille kestel peaks kirik olema mõneks ajaks remondiks suletud. Rõõmustada on põhjust ka järeltuleval põlvkonnal, sest hoone soklikorrusel on nüüdsest ruumid laste, noorte, hoolekandetöö ja arhiivi tarbeks.

Vana hoone uueks saamise 3,3 miljoni kroonisest maksumusest on kogudus suurema osa katnud laenu abil, mille tasumisel loodab ka oma liikmete toetusele, kelle heaks on kogu suur töö ette võetud.

Loodame, et mitte ainult saarlased, vaid ka paljud siinse kauni kandi külalised leiavad tee Kauba tn 5 asuvasse hoovimajja, kus jalga puhata ja nõu küsida. Kohalik kogudus on aga sügise saabudes juba alustanud tihedamat kooskäimist, milleks avaramad tingimused vaid rõõmu pakuvad.

Kokku tulid pärast suvevaheaega taas koguduse koorid. 12. septembril kogunesid kümnenda hooaja alguseks koguduse kooli grupid ühisele palvusele, nädala pärast alustab teist tegevusaastat vanemate ja väikelaste mängu- ja liikumisring Pesamuna. 20. septembril taasalustab pärast pikka vaheaega tegevust lastekoor, kuhu oodatakse huvilisi.

Need on vaid mõned näited ühe koguduse elust, mis on oma välises vormis saanud nüüdsest palju laiema ja avarama voolusängi. Nendest ja teistest tegemisest saab lugeja jooksva ülevaate koguduse kodulehelt www.eelk.ee/kuressaare.

Anti Toplaan,
koguduse õpetaja