Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kunstnikud ja sõnakuulutajad Tarkuse allikal

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Mida lähemale jõuab kirikupäev, seda enam tõmbab otsi kokku pidu ettevalmistav toimkond, et anda sõna pidulistele endile: lauljatele, mängijatele, lastele-noortele, misjonikonverentsile tulijaile – kõigile neile, kes on otsustanud nädalavahetuse 10.-12. juunini Tartus veeta.

Et pidu hästi korda läheks, on igale poole tarvis häid vabatahtlikke abilisi. Küllap on end üles andnud ka need pered, kes tulijaile kodumajutust pakkuda saavad. Lähemat infot saab kirikupäeva staabiks kujunevast Pauluse kirikust ning toimkonna sekretärilt Elo Süllalt tel 528 4922.

Misjonikonverents

Kirikupäeva raames korraldatav konverents «Kirik teejuhina tarkuse allikale» toimub laupäeval, 11. juunil kell 9-14 Tartu Pauluse kirikus (Riia 27).

Konverentsi programm on koostatud hiljutisi koguduste juhtorganite valimisi silmas pidades ning see on suunatud eelkõige koguduste usaldusisikutele – nii vastvalitud kui ka juba kogemustega juhatuse ja nõukogu liikmetele.

Konverentsi ettekanded avavad meie jaoks kiriku kui teejuhi tarkuse allikale ning teevad seda erinevatel tasanditel. Igast kogudusest on konverentsile oodatud vähemalt 3-5 esindajat, sh koguduseõpetaja.

Konverentsi parema ettevalmistamise ja sujuva läbiviimise huvides palume oma koguduse esindajate osalemisest teatada Misjonikeskusesse (tel 646 4760, e-post:mk@eelk.ee). Eelregistreeritud osalejad saavad konverentsimapi paljundatud materjalidega. Konverentsist osavõtt on tasuta. Konverentsi läbiviimist finantseeritakse Euroopa Regionaalarengu Fondist (ERDF) Interreg IIIA projekti «Saame kokku» raames.

Kunstinäitused

Kirikupäeva paljude teiste tegemiste kõrval on võimalus teha retk kristliku kunsti maailma: eksponeeritakse ühtekokku kaheksa erinevat näitust.

Reedel kell 10 avatakse Tartu Jaani kirikus Naatan Haameri fotonäitus pühakoja taastamisest. Tund aega hiljem avatakse toomkirikus kristliku kunsti näitus «Teekond tarkuse allikale». Näitus koondab eri autorite töid mitmes þanris ning selle on koostanud kunstnik Eva Jänes. Viimati nimetatud näitus on üleval 19. augustini.

Saksa Kultuuri Instituudis eksponeeritakse Eva Jänese autorinäitust, millest ühe osana näidatakse sakraalgeomeetrilisi teoseid, teine osa piltidest on tekstiga.

Instituudis näidatakse ka pastorite loodud kunsti. «Kindlasti on pastorid mitmekülgsed ja andekad inimesed, kelle kutsetöö hulka kuulubki muusika, sõnaline looming ja paljudel ka kunstiharrastus,» ütleb Eva Jänes. Nimetatud näitused jäävad avatuks 8. juulini.

Kristlikul messil, Oaasis Pauluse kirikus on nähtaval piltide ja informatsiooniga stendid praostkondadest – see on väike katse portreteerida meie kirikut ning näitust on aidanud kokku seada kõik praostkonnad.

Sealsamas Oaasis saab näha Viljandi Kultuuriakadeemia diplomandi Jüri Liiva seatud ülevaadet eelnevatest kirikupäevadest. Oma tuntud headuses tuleb kirikupäevale ka õmblusfirma Stoola.

Maarja kogudusemajas võib kirikupäeva ajal tutvuda fotonäitusega Läänemaa kirikutest.

Näituste lahtioleku aegu vaata www.eelk.ee/kirikupaev2005

Kristel Neitsov