Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kunda kogudus tänab

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Taas teatab kirikukella kaunis kume hääl jumalateenistusest kirikus.Kiriku sünnipäeva eel on Kundas põhjust rõõmustada mitme asja üle. Üks on rõõm kirikukella kauni kumeda hääle üle, mis kulutab jumalateenistusest kirikus.
Kundas on teadaolevalt ainuke omapärase ehitusliku lahendusega kirik Eestis. Sakraalehituslike kaanonite kohaselt asub altar idas, Kunda kirikus aga läänes. Kunda kiriku ainulaadsus seisneb selleski, et kirikukell pole mahtunud kellatorni, mistõttu on see toodud konsooliga väljapoole. Kolmveerand sajandit vana kirikukella kandetalad olid ilmastikuolude tõttu läbi roostetanud ning tekkis allakukkumise oht.
AS Kunda Nordic Tsement organiseeris suure koguse killustikku raske Lokomo-kraana aluseks. Kella mahavõtmise ja ka ülespaneku eest hoolitses AS Baltic Tank. Kell viidi puhastamisele Vinni osaühingusse Liivaprits. Uue kandekonstruktsiooni valmistas OÜ Rauakoda, kes muutis kella pööratavaks, st lüües kell liigub.
Kirikukella remonttöödel andsid ettevõtjaist kõige suuremat abi AS Lajose juht Einar Vallbaum ja Kunda Nordic Tsement haldusdirektor Arvo Vainlo. Kogudus tänab ka  juhatuse aseesimeest Heldur Lahnet, kes organiseeris Kunda kiriku kella  rekonstrueerimist.Koguduse vaimulik Heinar Roosimägi rõõmustas, et ka kiriku elektrisüsteem sai nõuetekohaselt korda. Ettevõtjaks oli Tapa OÜ Särts juhatuse liige Enno Vähi.
Emadepäeva eel läbis Kunda linna roheliste rattaretk «Kuidas elad Virumaa?». Teel Kunda randa uudistasid mitmed retkest osavõtjad meie kirikut.
Tuhat tänu kõigile toetuse ja abi eest! «Ma tahan, Issand, sind tänada rahvaste seas ja laulda kiitust su nimel» (Ps 18:50).
Kunda koguduse nõukogu nimel

Heldi Randver