Külalisi hämmastas vabatahtlike töö

/ autor: ek / rubriik: Uudis / ilmunud:  /

Viljandi praostkonna kiriku- ja laulupäeval Suure-Jaanis tähistati EELK 90. aastapäeva ja laululooja Paul Gerhardti 400. sünniaastapäeva, kuulati ettekandeid ning peeti tänukirjadega meeles kiriku töötegijaid.

Paul Gerhardti näitust uurivad Helmut Mõtsnik ja Margit Haamer. Foto: Jaan Männik

Paul Gerhardti näitust uurivad Helmut Mõtsnik ja Margit Haamer. Foto: Jaan Männik

13. oktoobril kogunesid Suure-Jaani Viljandi praostkonna kõikide koguduste esindajad, praostkonna laulukoorid ja instrumentalistid, sõpruspraostkonna Tuusula esindajad, külalised lähemalt ja kaugemalt. Pika ja sisuka päeva eesmärk oli ühiselt tähistada meie kiriku sünnipäeva. Piduliku jumalateenistuse kõrvale mahtus ka aktus, konverents, lõunasöök, kultuuriekskursioon Suure-Jaanis ning tutvumine Paul Gerhardti näitusega.
Tunnustus usalduse eest
Päev algas töötegijate ning vabatahtlike tänamisega. Oma sissejuhatavas kõnes rõhutas praost Marko Tiitus, et aukiri pole mitte ainult tänu tehtud töö tulemuste eest, mida on raske mõõta, vaid veel enam tunnustus usaldusväärsuse ja alati käepärast olemise eest.
Kiriku- ja laulupäeva üht külalist, Soome kirikulehe Kotimaa ajakirjanikku Jussi Rytköneni hämmastaski meie vabatahtlike eripalgelisus ning motiveeritus. Sellest on tal valmimas ka artikkel oma lehes. Ja tõesti, oma argielus küllalt erinevat tööd tegevad inimesed täidavad kirikus laste- ja muusikatöö tegija, majapidaja, kroonikakirjutaja või raamatupidaja ülesandeid. Ka meid tervitama tulnud Tuusula praost Anja Hänninen hindas meie tööd kõrgelt.
Aktusele järgnenud konverentsil kuulati Eesti Kirikute Nõukogu täitevsekretäri Tauno Tederi ettekannet luteri kiriku rollist ja oikumeenilistest sidemetest, Viljandi maavanema Kalle Küttise arutelu riigi ja kiriku suhetest ning Valga praosti Vallo Ehasalu ülevaadet Paul Gerhardti elust ja loomingust.
Tänu sünnipäeva eest
Päev lõppes armulauaga jumalateenistusega, kus teenisid kaasa praostkonna vaimulikud. Teenistuse muusikalise külje sisustasid praostkonna ühendkoor koorijuhtide Taimi Välba, Külli Salumäe, Reet Sesteri ja Mari Toominga juhatusel, Põltsamaa koguduse plokkflöödiansambel Ülle Noormäe juhtimisel ning Viljandi linnakapell Brass, mida juhib maestro Arno Anton.
Toivo Vilumaa