Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kui sinu laps sinult homme küsib

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Sellist nime kandis 30. Saksa evangeelne kirikupäev Hannoveris, mida kohalik piiskop Margot Käßmann nimetas jõulupühadeks 30kraadises kuumuses.


Läti tüdruk Inga Eesti ja Leedu stendide ees Saksa-Balti programmkohvikus Expo-plazal.

25.-29. maini keset Saksamaad toimunud kirikupäeva nimi «Kui sinu laps sinult homme küsib» lähtub kirjakohast 5. Ms 6:20: «Kui sinu poeg sinult tulevikus küsib, öeldes: Mis tunnistused ja määrused ja seadlused need on, mis Issand, meie Jumal, teile on andnud».

Kiriku pidu usu tugevdamiseks

Hannoveri kirikupäev koondas sadu kontserte, loenguid, töötubasid, lasteüritusi ning palju-palju muud, mis sobinuks igale rahvapeole. Suured messihallid olid jaotatud temaatiliselt: muusika, liturgia, vägivallavastasuse, raamatumessi ja võimaluste turu vahel, kus organisatsioonid tutvustasid oma tegemisi. Teiste hulgas olid esindatud näiteks Läti ja Leedu luterlikud kirikud, Eesti boksi messil ei olnud.

Saksa Evangeelse Kiriku juhataja piiskop Wolfgang Huber ütles ühes peaettekandes hallitäiele rahvale: «Protestantism on tugev,» ning julgustas kuulajaid oma kiriku häid külgi laiemalt tutvustama.

Inspiratsiooniks meile

Väike rühmake Eestist võttis osa Saksa-Balti programmkohviku projektist, kus kohvijoomise (kuumuse tõttu küll peamiselt mineraalvee) kõrvale tutvustati Balti riikide elu-olu stendidel ning diskussioonide kaudu.

Noortejuht Tiina Kliiman, kes koos Mari-Ann Oviiri, Elve Benderi, Mait Mölderi, Marek Uibopuu ja Kristel Neitsoviga internatsionaalses kohvikuprojektis osales, võttis päevad kokku järgmiselt: «Kirikupäev ületas minu jaoks igasugused ootused. Uskumatu, kuidas Saksa kirik suudab kaasa haarata kogu ühiskonna. Kirik tuli inimeste keskele arvestades nende vajadusi ja soove.»

Kristel Neitsov