Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kristuse käsk on tunnistada usku

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Varematel aegadel on kuulutusetööd esindanud meie kirikus kuulutajad vennad, kes pidasid oma külades või kogudustes palvetunde ja äratuskoosolekuid, mille kaudu inimesed tulid elavale usule. Jumalasõna kuulutamises on Jumala vägi, mida vaenlane kardab.
Arvan mitte eksivat väites, et kogudustes on jäänud alles vähe tunnistavaid kristlasi. Mõtlen seejuures verbaalset usust tunnistamist. Suurem osa kogudusest on vaikivad kristlased ja oma vaikimist põhjendatakse piisavate teadmiste puudumise või arvamusega, et rääkimine on usu pealesurumine. Nii suhtutakse ka kristlastesse, kes pisutki aktiivsemalt ühiskonnas sõna võtavad.
Samas leiame postkastidest ikka enam uusi kliendivärbamise lehti ja traktaate. Seda ei peeta agressiivseks. Piisab vaid mõne müügiagendiga pisut kokku puutuda, kui sinuga võetakse ühendust ja saadetakse rohkem informatsiooni uue auto või pesumasina kohta.
Usku tuleb avalikult tunnistada
Maailmainimesed on palju targemad ja agaramad oma asja edendama kui kristlased. Me loeme palves Jumalale ette, mida kõike Ta peab tegema ega märka oma osa, mida Jumal meilt ootab.
Maailma tuntuima kuulutaja Billy Grahami piiblikooli materjalidest loeme, et on neli põhjust, miks peaksime tunnistama oma usku teistele:
1) tänulikkusest, et Kristus on meid päästnud; 2) kahju- ja kaastundest, et inimesed meie ümber hukkuvad ilma Jumalata; 3) usku avalikult tunnistades kasvab meie endi veendumus; 4) tunnistamine on Kristuse käsk.
Arvan, et just siin peitub meie koguduseelu jõu salajane takistus: meie ei ole tunnistajad, vaid vaikivad pealtvaatajad. Oma usu väljendamiseks tuleb eelnevalt valmistuda ja läbi mõelda, kuidas seda teha.
Suur evangelistide kokkutulek
Misjonikeskus soovib aidata neid, kes tahavad midagi selles vallas ette võtta ja tunnevad kutsumust sõnateenistuseks. Sel kevadel me ei korralda eraldi kursust kuulutajatele, vaid kutsume osalema Eesti Evangeelse Alliansi korraldatud Eestimaa evangelistide ja misjonäride kokkutulekul «TULE KOKKU TULEK» Tallinnas 9. aprillil.
Oma elukogemusega innustab meid tuntud soome evangelist, pastor Kalevi Lehtinen, kes on paljudele tuttav missio- ja evangelisatsiooniüritustelt Eestis, Soomes ja Euroopas. Kindlasti leiab iga õpetaja sellest üritusest tuge oma koguduses kuulutustöö arendamiseks.
Õige oleks seegi, kui õpetajad saadaksid oma kogudusest esindajad, kellel on perspektiivi kuulutusetöös kaasa aidata. Peame oluliseks koostööd koguduse õpetajaga, et vältida võimalikke ebaõnnestumisi. Esmajoones pean tähtsaks kuulutusetööd inimeselt inimesele, mitte niivõrd kuulutamist suurtele hulkadele. Kokkutulek sütitab ja annab juhiseid, kuidas laiendada kuulutusetööd. Kohtumiseni!
Õnnistussooviga
Leevi Reinaru,
Misjonikeskuse juhataja