Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kristlikku näitekunsti teevad suured ja väikesed

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kristliku draama festival on nagu riik riigis: oma väikese ajalooga üritus tuleb omapoolsete andidega Tartusse, et pakkuda kirikupäevalistele laulupeo ning muude ürituste kõrval ka teatrielamusi.

Kristliku draama festival on alguse saanud juba kaksteist aastat tagasi Pärnust, tollal tuli sellise ideega välja karismaatiline Üllas Tankler metodisti kirikust. Festival korraldati koos Eesti Piibliseltsiga. Juba algusest peale mitut konfessiooni hõlmava ürituse tegemise võttis 1997. aastal üle Noorsootöö Keskus. 2002. aastal kolis üritus «kodulinna» Pärnusse, kus Eliisabeti koguduse ja Piibliseltsi toel taas etendusi tehti. Sellel aastal toimub üritus hoopis 10.-12. juunini Tartus.

Kolme päeva jooksul on võimalik vaadata nii lastele kui ka täiskasvanutele mõeldud tükke. Reede keskpäeval esineb teatritrupp Aroonia lastepäeva sissejuhatuseks endises Maarja kirikus Pepleri tänavas. Samal õhtul esitab improvisatsiooniteater Hingus oma meeliköitva «Keldi nägemuse», kus kohtuvad vanad palved ja kaasaegne kiirustamine kõnes, tantsus ja muusikas. Etendus toimub Saalemi kirikus.

Laupäeva pärastlõunal tutvustavad erinevate koguduste lastetrupid piibliainelisi instseneeringuid. Nii saab Jaani kirikus näha Tallinna Kaarli koguduse lastekoorilt muusikalist draamat «Parim plaan», pärast seda Mustvee koguduse lasterühmalt etendust «Marssal Naaman» ja Maarja-Magdaleena koguduse noorterühmalt etendust «Pöördumine». Viimane lasteetendus on müstiline «Imetegija õepoeg» teatritrupilt Aroonia.

Õhtul tuleb Jaani kirikus esitlusele Haapsalus paar aastat tagasi edukalt mängitud draama «Karmeli tütred», kus mängivad rahvateater Randlase ning Haapsalu Püha Johannese koguduse liikmed. Etenduse piletid maksavad 30 ja 50 krooni.

Pühapäeva õhtul on festivali viimane etendus. Üsna tuntud lugu «Mõrv katedraalis» mängib seekord Palamuse amatöörteater. Peetri kirikus mängitava etenduse piletid maksavad 25 ja 35 krooni.

Üksikasjalik teave on kirikupäeva kodulehel www.eelk.ee/kirikupaev2005

Kristel Neitsov