Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kristlik kasvatus kogub elujõudu

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Läinud sügisel Tartus uksed avanud luterlik lasteaed laieneb ja kool ootab avaldusi sügisel haridusteed alustavate laste vanematelt.

Tartus aasta teo üheks nominendiks esitatud luterliku Peetri kooli ja lasteaia avamine märgib kristliku kasvatuse vajalikkust ühiskonnas. Väikselt alanud ettevõtmine on õnnestunud ja Jumal on lubanud sel kasvada. Kooli pidav MTÜ Tartu Luterlik Peetri Kool on võtnud oma auasjaks ja annab välja Pille Valgu nimelist stipendiumi.

Mõtestatud ja arendav
Lasteaed Roosi tänaval väikse aiaga on kodune ja lapsedki siin jagatud kahte rühma mitte vanuse, vaid perede kaupa, selgitab direktori asetäitja lasteaia juhtimise alal Külvi Teder. Nii, et vennad-õed ühes rühmas oleks. Pigem meenutabki maja lasterohke pere kodu: lapsed saavad siit kaasa praktilisi kogemusi ise juurvilja lõikudes või leivatainast teha aidates.
Siin eelistatakse naturaalseid vahendeid, mänguasjad on valmistatud puidust, lõngast, vildist jmt, toiduks vajaminev leib küpsetatakse ise, mitte ei osteta poest, selgitab Külvi. Iga tegevus on mõtestatud ja lapse loovust arendav. Oluline on lapse areng ja väärtuskasvatus. «Loodame, et vanemad teevad teadliku valiku, kui meie lasteaia kasuks otsustavad,» ütleb ta.
Kuuene Loore on tulijast huvitatud ja kuulutab, et tema hakkab kohe õppima. Alust selleks annab märtsis avatav eelkooli klass. Lapsi hakkab õpetama kogudusliku taustaga, Tartumaa aasta õpetaja tiitli pälvinud Ave Kalmus. Enese üle uhke Loore teatab kindlalt, et oskab juba natuke kirjutada. Igal juhul ei jäta ta kuulutamata, et talle meeldib siinses lasteaias väga.
Sügisel avatud lasteaed on kogunud populaarsust ja jaanuari teisel nädalal osteti pangalaenuga kõrvalkrunt koos majaga. Teha on remont, pärast seda avatakse ka seal kaks rühma. Külvi Teder ütleb, et üks rühmatäis lapsi on juba ootel, nii pole täituvusega probleemi karta. Kõiki soovijaid lasteaed siiski vastu võtta ei saa, kriteeriumiks on asjaolu, et vanematele peab sobima kristlik kasvatusmudel.

Algab vastuvõtt
Luterlik Peetri kool, mis sügisel kuue õpilase ja kolme õpetajaga tööd alustas, ootab alates 1. veebruarist avaldusi vastuvõtuks uude 1. klassi. Kooli kasutuses on praegu ruum Tartu Maarja kogudusemajas Õpetaja 5, samas majas hakkab tööle ka eelkool ja sügisel alustav uus klass.
Direktor Tarvo Siilaberg ütleb, et lisaks praegustele õpetajatele – meedia- ja suhtlemisõpetuse õpetajale Marju Himma-Kadakale, usuõpetuse õpetajale Triin Käpale ja klassiõpetajale Ave Gillile – valitakse uus klassiõpetaja varakult. Ikka seepärast, et ta kooli eripäraga kohanduks. Veebruaris valitakse koolile saksa keele õpetaja, sest saksa keel on 2. klassist Peetri koolis A-keeleks.
Tänu linna ja riigi toetusele ja õppemaksule on kool ja lasteaed direktori sõnul majanduslikult kenasti toime tulnud. Ees seisab aga oma ajaloolise koolimaja Peetri 33 remont, vastavalt lepingule kasutatakse Maarja koguduse ruume kolm aastat.
23. jaanuaril algatas Tartu linnavolikogu Narva mnt 104 krundi detailplaneeringu, mille eesmärk on rekonstrueerida kiriku kõrval olev ajalooline Peetri koguduse koolimaja põhikooli ja õpilaskodu hooneks. «Hoone projekteerimine on lõppetapis ja peagi tuleb valida ehitaja,» ütleb direktor.
Rita Puidet