Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kolga-Jaani valla tunnustus

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Ants Tooming (vasakul) ja Jüri Kask pälvisid oma tegevusega tähelepanu. Peeter PartsVallavanem Kalevi Kaur andis vabariigi aastapäeval Kolga-Jaani rahvamajas aasta tegija vimpli kirikuõpetaja Ants Toomingale ja kuulutas valla aukodanikuks kunstnik Jüri Kase.
Kolga-Jaani vallavanem Kalevi Kaur ütles Eesti Kirikule, et möödunud aasta silmapaistvamaks teoks vallas oli projekt, millega uuendati lasteaia-hooldekodu köögiplokk, kus valmib toit ka möödunud aastal avatud sotsiaalmaja elanikele.
Tegu oli esimese heategevusprojektiga ja selle tunnustamine on vallavanema sõnul julgustuseks teistele kaasa lööma valla arengus.
Projekti initsiaatoriks oli kirikuõpetaja Ants Tooming, kes pälvis vallavanemalt Kolga-Jaani vapi sümboolikaga aasta tegija vimpli. Samasuguse vimpli vääriliseks peeti ka Viljandi Rotary klubi eesotsas president Marge Tirgoga, kes oli üks projekti läbiviijatest.
Paraku jäi Toominga sõnul rahvamajas toimunud piduüritusel esile toomata projekti finantsasjade peamine eestvedaja, Saksamaal elav koguduseliige Mark Aretz, Leipzig-Brühli Rotary klubi liige.
Vallavanem Kaur ütleb, et Ants Tooming on jätnud valla arengusse ja inimestesse sügava jälje. «Selline peabki üks kirikuõpetaja olema, et suudab heas mõttes inimeste hinge pugeda,» ütleb vallavanem.
Õpetaja Ants Tooming aga oli valla aukodaniku tiitli kandidaadiks esitanud samas vallas Odiste külas oma esivanematele kuulunud Pinta talus elava avangardistliku kunstniku Jüri Kase, kes 2003. aastal tegi sealsesse kirikusse Uue Testamendi teemal maalisarja «12 apostlit».
Jüri Kask on vabakutseline kunstnik, keda on tunnustatud üle kolmekümne tegutsemisaasta jooksul korduvalt erinevate kunstipreemiatega.
Rita Puidet