Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Koguduse nimepäeva pidustused

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Mihklipäeva-eelsed päevad olid Kihelkonnal täis sagimist, kuid täidetud ka rohke rõõmuga.

Tublid juhatuse mehed Elmar Reinsoo, Arvu Suurna, Sulev Aksiim ja Adi Kuivjõgi panid pastoraadi õuele üles lipumasti, millele Lembit Hein veel uhke nupu valmis treis. Kolmapäeval kogunesid inimesed kirikut ja selle ümbrust puhastama.

Reede pärastlõunal jõudis sõpruskogudusest Nokiast kohale segakoor Hymnale. Pärast majutamist siirduti Kihelkonna kooli, kuhu Aili Sõber oli seadnud piduliku laua. Seejärel suundusime Loona mõisa, kus Kadri Kullapere andis ülevaate Saaremaa loodusest.

Ühine laul sidus

Päeva lõpetasime Kihelkonna kirikus, kuhu Nokia sõpradega olid tulnud kohtuma lauljad-kuulajad Kihelkonnalt, Lümandast, Kärlalt ja Kuressaarest. Eelnevalt oli saadetud ühe laulu noodid Soome ja sealt saadud teise laulu noodid vastu. Tore oli hilisõhtuses kirikus ühendkoorina laulda.

Laupäeval tutvusime Mihkli talumuuseumiga. Sõmera Laatsaruse kirikus peeti kontsert-palvus, mis leidis väga sooja vastuvõtu. Külalised nautisid Maria Peebu humoorikat Kuressaare lossi tutvustust. Kontsert anti ka Kuressaare Laurentiuse kirikus.

Pühapäeva hommikul valmistas ligi paarkümmend perenaist Kihelkonna rahvamajas hoolega peolauda ette. Kell 10 alustasime kirikus hommikupalvusega ja tund aega hiljem piduliku jumalateenistusega. Rohkesti oli jumalateenistusel kaunist muusikat. Laulsid Grete Reinsoo ja Triis-Eliis Süld ning pühapäevakoolilapsed Helen Reinsoo juhendamisel, koguduse naiskoor ja ansambel Collecta Ülle Reinsoo käe all ning loomulikult külaliskoor Hymnale koorijuht Sanna-Mari Vesanto juhtimisel.

Pirkko Pihlajamaa Nokiast pidas lastele toreda kõne pühapäevakooliaasta alguse puhul ning siis siirdusid lapsed pastoraati, kus Helen Reinsoo ja Mare Kurvits lasteprogrammi juhtisid.

Loterii tulust küünlajalg

Jumalateenistuse lõpul oli kogudusel au kohtuda Saare maavanema Toomas Kasemaaga, kes tervitas kogudust pidupäeva puhul ning andis üle peaminister Andrus Ansipi poolt kauni kodu tänukirja pastoraadile ja lipumastivimpli. Seejärel mindigi üheskoos pastoraadi õuele, kus koguduse õpetaja Rene Reinsoo ja juhatuse esimees Arvu Suurna kingitud vimpli heiskasid.

Pidupäev jätkus peolauaga rahvamajas. Südamlik tänu Sirje Salongile ja kõigile tublidele perenaistele.

Samas toimus meeleolukas mihklipäeva loterii. Helen Reinsoo, Helje Vaher ja Thea Raik olid kõik hästi ette valmistanud ning pühapäevakoolilaste abiga toimus võitude loosimine kiiresti ja lõbusalt. Mihklipäeva loterii korraldati kirikusse suure küünlajala valmistamiseks, kuhu koguduse liikmed ja külalised saavad panna küünla põlema kas palveks või kalli lahkunu mälestuseks.

Rene Reinsoo,

,

koguduse õpetaja