Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kogudus valis uue õpetaja

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

  Seoses koguduse senise õpetaja Kalle Mesila emerituuri siirdumisega 1. jaanuarist 2010 valis Tartu Peetri koguduse nõukogu uue õpetaja.
Enim hääli said Kolga-Jaani koguduse õpetaja Ants Tooming (fotol) ja mõnda aega õpetaja abilisena kaasa teeninud Kaido Soom, kes on küll väljendanud, et tema prioriteediks jääb õppejõutöö Tartu ülikooli usuteaduskonnas.
Ants Tooming, kes valituks osutus, on tutvunud koguduse aktiiviga ja ütles Eesti Kirikule, et oma tööd ei alusta ta jaanuarist tühjalt kohalt, sest seni on Peetri koguduses kõik toiminud.
«Olen rahul siin tehtavaga ja mingeid suuri muudatusi kogudus ei vaja. Mulle meeldivad Peetri koguduse aktiivsed inimesed, kellega saan arvestada. Üldjoontes tean, mis mind ees ootab, kui ma 1. jaanuaril siit uksest sisse astun.» Tooming jätkab ka Viljandi praostkonda kuuluva Kolga-Jaani koguduse teenimist.
Kaido Soom ütles, et tema meelest vajab Peetri kogudus pühendunud õpetajat, kes koguduse elu edasi viiks. Soom, kes on tegev õppejõuna praktilise usuteaduse alal, nimetab, et Peetri kirikuhoone vajab remonti ning kogudus peaks leidma oma kindlama ja väljapaistvama koha linnas, mis tähendab ka misjonitöö elavdamist.
Soom ise jätkab tööd ülikoolis, samuti annab ta loenguid Usuteaduse Instituudis Tallinnas, on tegev Tartu Kristlikus Noortekodus ning ajalehe Eesti Kirik teoloogilise konsultandina.

Mari Paenurm