Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kogudus tuli tänuga Jumala ette

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

peeteliTallinna Peeteli kogudus tähistas 3. advendipühapäeval mitut tähtpäeva.
80 aastat tagasi advendiajal pühitses piiskop Hugo Bernhard Rahamägi Tallinnas Pelgulinnas annetustest kerkinud kiriku (fotol). Peeteli kirik oli ainuke iseseisvusajal pealinna ehitatud pühakoda. Seda koguduse jaoks olulist päeva meenutati nüüd pidulikult. Aga põhjust Jumalale tänu tuua oli veelgi.
Tänujumalateenistuse ja kontserdiga tähistati ühtlasi Eesti vabariigi 100. sünnipäeva ja mais alguse saanud kiriku remondi lõppu, millega pühakoda sai ka kaldtee, sõnas kirikulehele kogudust teeniv õpetaja Alo Martinson. Tema jutlustas ka pidupäevateenistusel. Kaasa teenisid õpetajad Aare Luup ja Toivo Treiblut ning usuteaduse instituudi tudeng Renee Roomet.
Oma tervituse olid kogudusele saatnud kogudust pikka aega teeninud õpetaja Avo Üprus ja praost Jaan Tammsalu. Jumalateenistusel osalesid Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid ja Tampere Harju sõpruskoguduse esindajad Soomest.
Tänu linna toetusele ja sümboolsele omaosalusele toimunud remondile sai kirik uued aknad ja uue krohvikorra. Puhas ja säravvalge kirik rõõmustas kõiki tulijaid ja neid oli tavapärasest rohkem. Kuna koguduses peetakse ka venekeelseid jumalateenistusi, siis venekeelne grupp tähistas aastapäeva laupäeval.
Tänujumalateenistusele järgnes koorikontsert ja nii palju lauljaid õpetaja selles kirikus ei mäletagi – kuulajate ees oli korraga neli koori. Kui viimane pool aastat on olnud remondi tõttu eriti pingeline, siis nüüd püüab kogudus rohkem hinge eest hoolt kanda. Uuel aastal sõidab grupp koguduseliikmeid Prantsusmaale Taizé kloostrisse.
Rita Puidet