Kirikute nõukogu andis preemiaid

Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) pidulikul aastalõpu koosolekul Pirita kloostris anti üle oikumeenilised aastapreemiad Piret Toomvap-Schönbergile ning perekond Matti ja Velli Hollmanile.

Einar Soone annab preemia üle Piret Toomvap-Schönbergile, hetke jäädvustab kristliku televisiooni operaator Ain Lepp.

Einar Soone annab preemia üle Piret Toomvap-Schönbergile, hetke jäädvustab kristliku televisiooni operaator Ain Lepp.

Traditsiooniliselt koguneb EKN kloostrisse viimasele töökoosolekule, millele järgneb preemiate kätteandmine ja nunnade valmistatud ühine väga maitsev lõunasöök. Preemiate tseremoonia juhatas sisse endise EKNi täitevsekretäri, nüüd enam laulmisele pühendunud Eerik Jõksi laul ja EKNi presidendi Einar Soone tagasivaatav pilk aastale.

Oikumeenilise aastapreemia pälvinud Piret Toomvap-Schönberg on töötanud Eesti Kristlikus Televisioonis 12 aastat. Sel sügisel lõpetas ETV kristliku televisiooni toodetud «Kirikuelu kroonika» andmise eetrisse. Tänusõnades kahetses Piret, et saated on suurelt ekraanilt kolinud internetti ja seega omandanud preemia «postuumse» varjundi. Preemiasumma lubas Piret investeerida uude dokumentaalfilmi. Aastaid tagasi valmis Piretil film Vormsi saare Mariast.

Pereväärtuste aastapreemia saanud Matti ja Velli Hollman on alates 1991. aastast korraldanud 16 oikumeenilist perelaagrit, peamiselt Virumaal Aa rannas. Viimastel aastatel on lisaks perelaagritele korraldatud ka kaks korda aastas pereseminare.

Nende poeg Taavi Hollman, metodisti kiriku superintendent ütles, et ligi 40 aastat abielus olnud ema ja isa alustasid oma tööd rohujuure tasandilt ja on seega eeskujuks, kuidas vähese rahaga on võimalik teha väga head ja ustavat tööd. Matti Hollmann nimetas preemiat elu suurimaks  jõuluüllatuseks.

Kirikute nõukogu annab oikumeenilist aastapreemiat välja silmapaistvate saavutuste eest oikumeenilistes valdkondades ning pereväärtuste aastapreemiat tegevuse eest kristlike pereväärtuste kaitsmisel ja edendamisel.

Sirje Semm