Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kirikute esindajad huvitusid muudatustest

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Rahvusvahelise Anglikaani-Luterliku Ühingu 45 esindajat USA, Inglismaa, Saksamaa, Rootsi ja Soome anglikaani ja luteri kirikutest osales konverentsil, mille osavõtjad külastasid ka EELK Konsistooriumi, kus neid võtsid vastu peapiiskop Andres Põder ja piiskop Einar Soone.

 

Peapiiskop andis külalistele ülevaate EELK elust ning tegevusest. Konverentsil esinesid ettekannetega Eesti erinevate eluvaldkondade esindajad, andes ülevaate mineviku raskustest, oleviku probleemidest ja tuleviku lootustest kiriku ja ühiskonna suhetes.

Konverentsi külalised käisid Juuru kirikus, kus kohtuti koguduse esindajatega ning tutvuti maakoguduse olukorraga. «Me oleme palju õppinud teie vaprast minevikust ja teie käesolevatest võimalustest,» ütles Inglise kiriku piiskop Rupert Hoare viiepäevase konverentsi lõpuõhtusöögil Tallinnas. Ühingu president dr John Arnold tsiteeris oma lõppsõnas Rootsi kiriku juhti Nathan Soderblomi, kes on öelnud: «Purustage ahelad ja te olete vabad – lõigake oma juured ja te surete.» Dr Arnold lisas: «Me oleme näinud, et Eesti rahvas ja kirik on purustanud ahelad, aga mitte lõiganud läbi oma juuri. Te olete meidki innustanud ja täitnud meie südamed rõõmuga.»

John Evenson,

Anglican-Lutheran Society pressiesindaja