Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kirikupäevadel sai tähelepanu kristlik käsitöö

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Märksõnad:  / Number:  /


Töötoas ollakse hoos. Kitarri mängib Kirsti Malmi. Jaana Maria Unga.

Kui Mustamäe luterlik kogudus oli alles loomisjärgus, juba siis kohtusid siinsed naised käsitööringis. Nüüd unistatakse vahepeal soikunud töövormi elustamisest ja selles igatsuses kutsuti kirikupäevadeks külla lahtiste kätega õpetaja Kristiina Jõgi Vigalast – kunagine mustamäelane.

Näitus-töötoa „Kristlik käsitöö“ peakorraldaja, koguduse juhatuse esimees Jaana Maria Unga näitas sissejuhatuseks uhkusega vanaemaruutudest kotikest Piibli tarvis, mille külaline aastaid tagasi talle heegeldanud oli. 15. juunil laiusid väikese kirikusaali laudadel aukohal käsitöömeistri tikitud, kootud, heegeldatud, punutud ja õmmeldud rõõmsavärvilised kirikutekstiilid koos väiksemate muhedate kinkeesemetega. Iga külastaja, kümneaastasest seitsmekümneseni, võis proovida helme(ste)ga risti punumist, mida aitas juhendada veel Epp Sokk Pärnu-Jaagupist, kus toimetab tegus käsitööring.

„Käeline tegevus ja mõtlemine on ju seotud,“ tuletas Kristiina Jõgi meelde, kui jutt läks käsitöö õpetamise vajalikkusele koolis. Tema ise koolitüdrukuna käsitööd eriti ei armastanud, kuni õpetaja andis kord nii huvitava ülesande, et siiani soovib ta vaba aega näputööga täita. Käsitööraamatutest end täiendav nobenäpp leiab oma lemmikmotiivi – risti – väga paljudest pärimusmustritest, kuna oskab ja soovib seda näha. 

Teisele kohale paistsid jäävat loodusmotiivid – isegi soliidsete stoolade tagaküljed olid kelmikalt lillelistest trükikangastest. Kindakirjas kootud püha perekond tuletab Kristiinale aga meelde armsaid, juba lahkunud kogudusekaaslasi, kellelt ta mustrid sai. Värvi värvile aitas lisada Kirsti Malmi, lauldes vahepeal samuti loodusest.

Piret Riim