Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kirikumuusikute andmebaas raamatuks

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kirikumuusika liit soovib koguda kokku andmeid meie kirikus töötavate ja töötanud muusikute kohta.

Kirikut ootavad ees märgilised aastad. 2015. a tähistame Maarjamaa 800. aastapäeva, 2017. a reformatsiooni 500. aastapäeva ning Eesti vaba rahvakiriku 100. aastapäeva. Eriti viimasele mõeldes on kirikumuusika liit asunud koostama kirikumuusikute andmebaasi, et see välja anda raamatu kujul.
Raamat tuleb praostkonnapõhine, kus koguduseti toome ära seal töötanud muusikute andmed nii kaugete aegade tagant, kui neid leida võib.
Pikemalt kirjutame neist muusikuist, kes töötavad koguduses praegu, ehkki piirjooneks sai määratud 1. jaanuar 2015. Siinkohal tahan rõhutada, et jäädvustada soovime kõiki kirikumuusikuid, ükskõik mis tiitlit või ametinimetust nad siis ka kannavad: organiste, koorijuhte, ansamblijuhte, soliste ja muid, kes aga kiriku juures ametis on. Ei loe ka tasustamise (või tasustamatuse) vorm.
Juba eelmise aasta sügisel said kogudused kirja palvega saata nimekiri oma koguduses töötanud muusikutest ning muusikud palve kirjutada oma elulugu. Esitamise tähtaeg oli nii lühike, et andmeid omamata polnud paljudel midagi saata. Kui varem pole muusikute nimekirja peetud, siis uurimust ei jõua ühe kuuga tõesti kirjutada.
Koostajad põhjendasid lühikest tähtaega sellega, et pikemate ajavahemike puhul kipume ülesandeid unustama. Siinkohal tahaks kõiki lohutada: kui sügisel midagi saata polnud võimalik, siis ei ole hilja andmete kogumisega tegelema asuda ning neid vähemalt selle aasta jooksul ära saata.
Kõige varasemalt ilmuks raamat alles 2016. aastal. Loomulikult tegelevad koostajad Anu Kõlar ja Ene Pilliroog ka ise andmete kogumisega, kuid kindlasti on kohtadel võimalik neid täpsemalt leida. Eks me soovi ju kõik, et iga koguduse kohta ilmuvad andmed võimalikult täpsed oleksid. Andmeid võib saata kirikumuusika liidu meiliaadressil kml@eelk.ee.
Tuuliki Jürjo,
kirikumuusika liidu juhatuse esimees