Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kirikumuusiku mälestus on põlistatud

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Laupäeval, 21. septembril sai mälestustahvli nimekas eesti kirikumuusik Endel Kink, keda teame kui silmapaistvat organisti, koorijuhti ja heliloojat.

Mälestustahvli Endel Kingu kunagise kodu, Rätsepa talu ees asuval kivil Kursi külas Kuu­salu lähistel pühitses Tallinna Jaani koguduse õpetaja Arne Hiob. Ürituse korraldas Rätsepa talu praegune peremees Ants Aaman koos oma perekonna ja sõpradega. Meeleolukast koosviibimisest võtsid osa Endel Kingu lesk Elsa Kink, sugulased ning talendi austajad.
Endel Kink sündis 4. märtsil 1919. Juba varases lapsepõlves käis ta isa-ema käekõrval kirikus ning talle meeldis pühakojas kuuldud muusika. Endel Kink laulis kirikukooris, kus tal tekkis eriline huvi klassikaliste suurvormide vastu.
Konservatooriumisse astudes oli 18aastasel noormehel juba enda kirjutatud kantaat «Viimne kohus» ette näidata. 1940 lõpetas ta konservatooriumi kirikumuusika osakonna oreli ja kompositsiooni erialal. Ta töötas organisti-koorijuhina 1941–1961 Kuusalu ning 1945–1961 ka Loksa ja Leesi koguduses.
Pärast abiellumist Elsa Kes­kiga asuti elama Tallinna ning Endel Kingust sai Rolf Uusvälja kõrval aastatel 1961–1981 Jaani kiriku organist.
Tema looming koosneb üksnes vaimulikust muusikast, paljud tema koorilaulud kuuluvad kirikukooride püsirepertuaari.
Endel Kink lahkus sellest maailmast küünlapäeval, 2. veebruaril 1992 ning on maetud Tallinna Liiva kalmistule.
Eesti Kirik