Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kirikulehed ja nende väljakutsed

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

KALME meedianõupidamine peeti 5.-6. oktoobrini Strasbourgis.

«Kirikulehe juures töötamine on meeldiv, kuid sellega kaasneb ka palju probleeme,» ütles Gérald Machabert kirikulehtede nõupidamisel, mille korraldas Luterlike Vähemuskirikute Kommunikatsiooninõukogu Euroopas (Kommunikationsausschuss Lutherischer Minderheitskirchen in Europa – KALME).

Machabert’i ajaleht L’Ami Chrétien (Kristlik Sõber) ilmub iga kuu tiraažiga 1500 eksemplari. «Näeksin hea meelega meie ajalehe juures rohkem professionaalseid kaastöötajaid, kuid finantsilistel põhjustel ei ole see võimalik.» Ta tegeleb L’Ami Chrétien väljaandmisega vabatahtlikkuse alusel oma töö kõrvalt kogudusepastorina Montbéliard’is Ida-Prantsusmaal, üks osa ajalehest valmib koostöös kahe teise kirikulehega.

«Ka mina vajaks rohkem toimetajaid meie väljaande Kirchliche Blätter (Kiriklik Ajaleht) juures,» märkis Gerhild Cosoroaba Sibiust Rumeeniast. Tal puuduvat ka professionaalsed programmid, et ajalehte arvutis töödelda: «Annaksin ajalehte Kirchliche Blätter meelsasti välja ka mahukamana.»

Osavõtjaid vaimustas SAAT-i produktsioon. Isabella Stastny, SAAT-i kaastööline, tutvustas Austria kirikulehe uut toimetussüsteemi. Aasta algusest valmib see ajaleht tervenisti Evangeelse Pressiühingu ruumides. «See ei ole sugugi iseenesestmõistetav, et kirikulehed oma toimetajaid koolitavad, nagu meie seda teeme,» rõhutas Stastny.

Nõupidamist juhatas Jerzy Below, kirjastuse Augustana juht Poolast ja ajalehe Zwiastun Ewangelicki (Evangeelne Kuulutaja) väljaandja.

«Oma nõupidamistega pakume kiriklikele meediatöötajatele platvormi kogemustevahetamiseks,» ütles Marina Chudenko, KALME president. Peterburist pärit naine rõhutas, et sellised nõupidamised olevat ideaalsed, «kuna vähemuskirikutes töötame kõik sarnastes olukordades ja saame nõnda üksteiselt õppida».

Oli näha, et liikmeskirikute juures tuntakse huvi pakutud teemade suhtes: «Meie ürituste vastu on suur nõudlus. Nii tekib Euroopas üha enam suhtevõrgustikke inimeste vahel, kes töötavad kirikus meedia alal.» Seega tõusvat järk-järgult Euroopa luterlike vähemuskirikute töö kvaliteet avalikes suhetes.

Kirikulehtede nõupidamisel oli osavõtjaid kümnest maast alates Venemaast ja Eestist kuni Prantsusmaani. KALME on korraldanud varem seminare teemadel nagu «Public Relation ja kirikud» või «Koguduse ringkirjad».

Lisateavet KALME kohta: http://www.kalme.net

Isabella Stastny

Tõlkinud Aira Võsa