Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kirikukogu Põltsamaal

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Eile, 25. aprillil toimus Põltsamaal EELK kõrgeima seadusandliku ja korraldava organi – kirikukogu – korraline kevadistungjärk, täpsemalt EELK XXVII Kirikukogu 2. istungjärk, mille kutsus kokku peapiiskop.

Päev algas Põltsamaa kirikus jumalateenistusega, mille oli korraldanud Viljandi praostkond. Istungjärgu avas peapiiskop Andres Põder.

Kaalukama osa moodustas arutelu finantsteemadel: räägiti konsistooriumi 2005. a eelarvest, tulude ja kulude vahekorrast ning esimesele ja teisele lugemisele jõudis 2006. a lisaeelarve. Kinnitati kirikukogu komisjonide esimehed ning tutvuti EELK Kirikupäeva ja Laulupeo sihtasutuse asutamise eelnõuga.

Anti aru allasutustele eraldatud rahaliste vahendite kasutamisest 2005. aastal. «Tänane majanduslik olukord ei võimalda kõiki võrdsetel alustel toetada ning paratamatult tuleb teha valikuid ning otsustada prioriteetide üle ning siin on vaieldamatult kaks eelistust – ajaleht Eesti Kirik ja Usuteaduse Instituut,» märkis kantsler Mati Maanas oma seletuses. 

Kuulati peapiiskop Andres Põderi ettekannet EELK 2005. a tegevusest.

Pärast lõunat toimus päeva pidulikum osa: anti üle EELK Teeneterist peapiiskop Andres Põderile, piiskop Einar Soonele ja peapiiskop emeeritus Kuno Pajulale. Kuno Pajula pidas ka pika tööpäeva õhtusse juhatava palvuse.

Kirikukogu on EELK kõrgeim organ, mille otsused on kohustuslikud tervele EELK-le. Kirikukogu liikmed on ameti poolest peapiiskop, piiskop, konsistooriumi assessorid ja kantsler ning praostkonna praost. Valitavad liikmed on iga praostkonna sinodi poolt oma liikmete hulgast valitud kolm esindajat ja vaimulike konverentsi kaks esindajat, lisaks nimetab peapiiskop kirikukogusse kaks kaplanaatide esindajat.

EK