Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kirikufond aitab Pärnu Eliisabeti kirikut

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

2022. aasta lõpusirgel teatas Kirikufond, et paari nädalaga koguti Pärnu Eliisabeti kiriku torni renoveerimiseks 35 000 eurot, millest suurema osa moodustavad ettevõtjailt palutud 2023 euro suurused annetused. Pressiteates nimetatakse, et kogumistalgud aga jätkuvad, sest kokku vajab kirik torni renoveerimiseks 340 000 eurot. 

Pärnu Eliisabeti kirikus toimus lõppenud aastal ka jõuluteenistus, kus osalesid Eesti president Alar Karis ja proua Sirje Karis ning teenis ja jutlustas peapiiskop Urmas Viilma. Teenistusest tegi ülekande Eesti Televisioon.

„Kirikufond kogus jõulukampaaniaga raha Pärnu Eliisabeti kiriku torni renoveerimiseks, milleks kokku on vaja ligi 340 000 eurot,“ ütles Kirikufondi tegevjuht Katri Gailit

„Kõigi annetajate panus on austusväärne ning usun, et kogumistalgute kogutulemus on vähemalt kaks korda suurem – oleme alguses, iga sent loeb,“ sõnas Kirikufondi juhataja Janek Mäggi. „Vanadest aegadest, esivanemate pärandist nt 500 aastat tagasi ei olegi meil alles suurt muud kui need kaunid kirikud, millest kaks kolmandikku on kas kehvas seisus või suisa hävimisohus. See on lubamatu ning seepärast tahame Kirikufondiga korda teha kõik Eesti kirikud, mille väärtus on emotsionaalsete asjade kõrval ka väga praktiline: inimesi tuleb harida, paari panna, meeleolu tõsta ja matta. Eluring algab kirikus ja lõpeb kirikus, see on seadus.“

„Pärnu Eliisabeti kiriku nimel tänan kõiki annetajaid ning olen kindel, et saame tornikiivri järel korda kogu kiriku,“ ütles Pärnu Eliisabeti kiriku juhatuse esimees Andres Riivits. Tema sõnul annab annetajate toetus kogudusele tagasi jõu taastada kirikutorn, mis on pikka aega olnud väga kehvas seisus. „Kirikufondi kogumistalgud kinnitavad, et Pärnu Eliisabeti kirikul on oluline roll mitte ainult Pärnu, vaid kogu Eesti kultuuriloos,“ toonitab juhatuse esimees.

Kirikutele saab annetuse teha siin: https://kirikufond.ee/objektid/.