Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kirikuesindajad rääkisid maavanemale muredest ja rõõmudest

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Neljapäeval, 17. märtsil said Rakveres kokku Lääne-Viru maavanem ja maakonna erinevate konfessioonide usu- ja kirikutegelased.

 

Lääne-Viru maavanema Urmas Tamme kutsel oli neljapäeval ümarlauale kogunenud 24 koguduse esindajad. «Kirikutel on olemas oma osa maakonnas ja oleks hea, kui need inimesed võiks maakonna tegemistesse kaasata. Üheks eesmärgiks oli aimu saada kitsaskohtadest,» selgitas Urmas Tamm.

Maavanem tõdes ka, et nägi koguduste killustatud ning vähest omavahelist suhtlemist. «Oli vaja kedagi, kes nad kokku tooks ja annaks võimaluse kommunikatsiooniks.»

Kirik ei ole usupropaganda organisatsioon

Kitsaskohti toodi välja erinevates valdkondades. Ühe probleemina nähti koguduste viletsat olukorda. «Omandireformi käigus on paljud kogudused oma maid ja varandusi tagasi saanud, aga raskusi on kõike seda renoveerida ja korras hoida. Kokkutulnud olid huvitatud, kui palju on riik valmis abistama,» rääkis Viru-Jaagupi koguduse diakon Tarmo Linnas.

Muret tunti sellegi üle, et koguduste kirjutatud projektid üldjuhul vastuseta jäävad. «Tihti ollakse arvamusel, et kirik on ainult usupropaganda organisatsioon, aga tegelikult on kiriku roll tänapäeval hoopis teine,» tõdes Urmas Tamm.

Elav arutelu käis ka usuõpetuse teemadel. «Üldiselt oldi ühel meelel, et religiooniõpetus koolides on vajalik, aga mis vormis, seda peab tõsisemalt läbi rääkima,» nentis Simuna koguduse diakon Tauno Toompuu.

Koostöö jätkub

Kõneldi sotsiaaltöö võimalikkusest ja olukorrast kogudustes ning suhetest kohalike omavalitsustega. Samuti leiti, et infovahetus omavahel võiks olla tihedam. «Kui teaksime enda lähedal olevatest kogudustest rohkem, siis on võimalus paremini koostööd teha,» arvas Tarmo Linnas.

Urmas Tamme sõnul täitus tema eesmärk saada kirikuesindajad ühe laua taha. «See oli esimene kord, kus niimoodi kokku tuldi ja leidsime, et see on edaspidi vajalik,» ütles Tamm. Järgmine kohtumine toimubki 30. mail, siis on kavas kutsuda ka koolijuhtide esindajad, et arutada tõsisemalt religiooniõpetusse puutuvat.

Kokkusaamise käigus otsustas maavanem võtta oma nõukokku kaks kirikute esindajat. Üheks esindajaks valiti seekord Viru-Jaagupi koguduse diakon Tarmo Linnas, teine esindaja valitakse järgmisel korral.

Kristiina Hennok