Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kiriku missioon on evangeeliumi kuulutamine

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kantsler Urmas Viilma osales Luterliku Maailmaliidu (LML) Euroopa regiooni kirikute esindajate strateegiakonverentsil Londonis.
Tema võõrustajaks oli Suurbritannia Luterlik Kirik ning erinevaid Inglismaal paiknevaid välispäritolu rahvakirikuid ühendav katusorganisatsioon Suurbritannia Luterlik Nõukogu, mille liige on oma Inglismaal asuvate kogudustega ka EELK Välis-Eesti piiskopkond.
Keskenduti LMLi uuele arengu- ja strateegiadokumendile, mille töövariandiga tegeldi plenaaristungitel ja geograafilisel alusel moodustatud rühmades. EELK koos Läti ja Leedu luterliku kirikuga on samas rühmas Poola, Tšehhi, Rumeenia, Ungari, Slovakkia ja Sloveenia luterlike kirikutega.
Viilma sõnul ei ole selline jaotus õigustatud, kuna ühiseks nimetajaks on vaid sarnane lähiajalugu. «Meie piirkonna olulisema probleemina tõsteti peaettekandes esile mustlaste küsimus, mis ei vaja sugugi eritähelepanu Eesti, Läti ja Leedu või isegi Poola luterlikus kirikus,» räägib Viilma.
Antud kirikute esindajad tõstatasid olulisema probleemina nn sisemisjoni ehk taas­evangeliseerimise teema. Kirikud Skandinaavias ja Saksamaal on kaotamas aastas tuhandete kaupa liikmeid ning Ida-Euroopa luterlikud kirikud tegutsevad juba aastakümneid vähemuskirikutena.
Seni on LML keskendunud misjoniküsimusele Aafrikas ja Aasias, Läänes on tegeldud kliima soojenemise, sookvootide ning seksuaaleetika küsimustega. «Täna on näha, et see poliitika ei ole kasvatanud luterlike ja evangeelsete kirikute toetajate hulka Euroopas,» selgitab Viilma.
Sellega seoses tegi rühm, kuhu kuulus ka kantsler Viilma, ettepaneku, et strateegiadokument rõhutaks olulises osas kiriku tegelikku missiooni, mis on evangeeliumi kuulutamine ja sakramentide jagamine.
Eesti Kirik