Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kirik sai juurde kaks uut õpetajat

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Reedel, 9. märtsil ordineeriti Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus kaks õpetajat: Toomas Nigola ja Tõnu Taremaa.

Ordineeris peapiiskop Andres Põder, teda assisteerisid Tallinna abipraost Patrik Göransson ja Märjamaa koguduse õpetaja Illimar Toomet. Jumalateenistusest võttis osa ja kohalolijaid tervitas Ingeri Evangeelse Luterliku Kiriku piiskop Aarre Kuukauppi. Orelil mängis Ene Salumäe. Protsessioon konsistooriumist Toomkirikusse oli aukartustäratavalt pikk, sest osa võtma oli tulnud hulgaliselt vaimulikke.

Peapiiskop Andres Põderi jutluse aluseks oli Jh 8:26–30. Jeesus ütleb, et Ta ei räägi kunagi iseendast, vaid kuulutab ainult Jumala sõna. Inimesele on tähtsaim ülesanne olla Kristuse esindaja ning vaimulikud on kutsutud Jumalat esindama ja jumalasõna kuulutama. Vaimuliku amet on inimeste ülendamine Jeesuse juurde. Nagu Jeesus ütles, et Ta ei ole kunagi üksi, nii on Jumal alati ka vaimulikega: ülemkarjane on alati koguduse karjase juures.

Nii Toomas Nigola (26) kui ka Tõnu Taremaa (47) on konsistooriumi otsusega määratud alates 9. märtsist Pärnu praostkonna vikaarõpetajateks: Toomas Nigola Sindi ja Vändra koguduse hooldajaõpetajaks ja Tõnu Taremaa Pärnu-Jakobi ja Tori koguduse hooldajaõpetajaks. Nendes kogudustes teenisid nad seni diakonitena. Koguduse õpetajateks saamine eeldab koguduses õpetajakoha vakantseks kuulutamist ja valimiste läbiviimist.

Tiiu Pikkur