Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kirik saavutas täiskõrguse

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Eile hommikul oli Maarja kiriku esine plats Tartus saginat täis –kirikuhoone sai taas tornikiivri.

Taevaisalt paluti  eilseks rahulikku tuulevaikset hommikut, et kirikut ehitava Embach OÜ töömehed saaksid tõsta titaantsingist ja lisaks pealt kaitsekihiga töödeldud tornikiivri oma kohale, kuhu see kõigi ootuste kohaselt jääb väga pikaks ajaks. Töödega hästi kursis olev kiriku suurtoetaja Janek Veeber olla kiitnud töömeeste head tööd, kõneles eravestluses ehitusjärelevalve insener Riivo Klaas

Enne, kui suur tõstuk sai halli värvi tornikiivrit tõstma hakata, oli selle tippu paigaldatud varras ning sellega koos kera ja kukk. Tartlased pole loobunud unistamast kiriku taastamisest ja päev-päevalt saab see unistus üha enam tõeks. „Ole ja sära seal üleval kõrgel ja nõnda, et sa mitte kellegi võõra tahtmisel ja käsul sealt alla ei tuleks,“ sõnas Tartu linnapea Urmas Klaas.

Kiriku kõrval asuva Naerumaa lasteaia lapsed tulid koos õpetajatega suursündmust vaatama ja tervitasid omalt poolt lauluga. Kohalolnuile kõneles kiriku loost sihtasutuse liige Toomas Savi, oma õnnistuse andis koguduse õpetaja Timo Švedko, sõna võttis ka kirjanikust koguduseliige Loone Ots. Oli meeliülendav, kui tornikiiver liikuma hakkas ja loetud minutite järel seisiski ta teenäitaja ja kaitsjana oma kohal.

Tekst ja foto Rita Puidet