Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kihelkonna muusikapäevad

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

IX Kihelkonna kirikumuusikapäevad toimuvad 15.-18. juulini, samaaegselt tähistatakse Kihelkonna kiriku kantsli 400. aastapäev.
Kihelkonna kirikus on korraldatud 8 aastat suviseid Kihelkonna kirikumuusikapäevi. Päevade peaeesmärgiks on teadvustada Eesti vanimat orelit, mis asub Kihelkonna kirikus ja ootab restaureerimist. Sügiseks peaks kirik saama uue katuse ning alustatama siseremondiga, et oreli restaureerimine võiks alata.
Villem Raami hinnangul on 1260. a valminud Kihelkonna kirikus üks Eesti vanemaid kantsleid. Ülevaate 400aastase kantsli ajaloost on lubanud kirikumuusikapäevadel esitada muuseumitöötaja Merike Koppel.
Avakontserdil musitseerivad kohalikud muusikud, teisel õhtul Avo Otsa trompetiansambel ja laulja Mati Palm, kolmandal õhtul esinevad Vaike ja Tiit Kiik. Kirikumuusikapäevad lõpevad pühapäeval kell 11 algava kontsert-jumalateenistusega, kus jutlustab Skara koguduse pastor Anders Alberius.
Kontsertide algus on kell 19. Kontserdid on piletiteta, kuid kogudus on tänulik taskukohase annetuse eest oreli restaureerimise heaks.
Rene Reinsoo,
koguduse õpetaja