Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kevadesse «Mailauluga»

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Juba üheksandat aastat saavad hea originaalmuusika hindajad nautida Tartus autorilaulufestivali «Mailaul». 3.–5. maini pakutakse Tartu Uue Teatri ja Genialistide Klubi saalides eripalgelisi kontserte, kus oma loominguga astub üles 20 autorit, laiemale publikule tuntud tegijate kõrval ka vähem teada artistid.
Oodatud traditsiooniks kujunenud muusikaürituse peakorraldaja, Tartu Ülikooli-Jaani koguduse juhatuse esimehe Juhani Jaegeri selgitusel on «Mailaul» kindlasse nišši paigutuv: «Meid defineerib selgelt autorifolgi festivali suunitlus, kitsalt sellise ülesehitusega festivale teisi Eestis polegi.»
Tõepoolest, kui erinevaid folkfestivale korraldatakse Maarjamaal mitmeid, siis «Mailaulu» omapäraks on edendada just autor-esineja tüüpi loomingulist traditsiooni. Jaegeri sõnul ei astu publiku ette oma loominguga vaid laulukirjutajad, kuulata saab uut ja huvitavat ka instrumentaalmuusika plaanis, näiteks Pastaca esituses.
Programmi koostamisel on silmas peetud erinevat maitset. Kuigi viisiks pole «ehmatava» tõrjumine, ei ole eesmärgiks omaette ka šokeerivat lavale tuua: «Hoiame tuntud esinejad ja uued tulijad programmis tasakaalus, küll aga on varuks mitmeid üllatusi ning loodetavasti leiab igaüks endale ekstra hingemineva.» Näiteks ootab Juhani Jaeger isiklikult suure põnevusega just Kristiina Ehini ülesastumist.
Tänavu kolmepäevaseks kasvanud festivali piletid ja passid jõuavad neil päevil müüki. Huvilised saavad lisainfot aadressil www.facebook.com/mailaul2012.
Eesti Kirik