Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kersti Uibo tuleb filmidega Eestisse

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Reedel, 30. märtsil kell 17 näidatakse Viljandi lähedal Heimtali rahvamajas Kersti Uibo filme «Vaikelu naisega» (2006) ja «Evaldimaa» (1994).

Kersti Uibo ja Evald Saag «Evaldimaa» tegemise ajal. Evald on ristinud Kersti Kaarli kirikus.

Kersti Uibo ja Evald Saag «Evaldimaa» tegemise ajal. Evald on ristinud Kersti Kaarli kirikus.

Londonist tuleb kohale autor, kes pärast filme erilistest tavalistest inimestest kohtub vaatajatega ja ajab juttu.

«Trafaretsed stseenid, kus Emmi korjas põlluserval lilli või laulis surnuaial oma mehe esimese naise haual, moodustasid terviku. Kõige juures polnud üldse oluline, et tegemist oli Vana Testamendi professori ja muidu prominendiga. Ta määris oma naise haigeid jalgu ning naine rääkis sellest, et kui jalad terveks saavad, saab ta jälle Evaldile süüa teha.» Need on read ühest arvustusest Kersti Uibo esimesele filmile «Evaldimaa», mida ta tegi filmiõpingute ajal.

Gunnar Aarma oli see mees, kes teda Evald Saagi juurde viis. Kersti Uibo sõnul on «Evaldimaa» film vaba hingega inimestest, kes on suutnud teisi innustada.

«Iga film on minu jaoks omamoodi palverännak, ma ei tea tulemust,» ütles Kersti Uibo, kes iga filmiga läheb umbes 3 aasta pikkusele teekonnale vastust otsima.

Pärast Kersti Uibo viimase filmi «Vaikelu naisega» valmimist on kriitikud leidnud paralleele nende kahe filmi vahel. Kersti tunnistab, et see ei ole olnud taotlus; ta on loojana otsinud inimlikku armastust ja kui see filmides on, siis pole see juhus.

Järgmisel nädalal on Kersti Uibo Sloveenias Ljubljanas filmifestivalil, kus ta annab meistriklassi ja vaadata on tema filmid, lisaks eelpool nimetatutele veel «Kitsas on värav» Kosovo nunnast.

Kersti Uibo on oma filme näidanud mitmel pool maailmas ja tema sõnul on pärast filmide vaatamist ja nende üle rääkimist palju kasu olnud. «Inimesed on saanud indu edasi elamiseks,» ütleb ta. «Ja see on kõige tähtsam. Vahel on vaja väikest süsti, et suuta edasi tegutseda.»

Heimtalisse on Kersti Uibo filme näitama kutsunud kunstnik Anu Raud, kelle kodutalu Kääriku paikneb sealkandis.

Sirje Semm