Keila kogudus muutub «elusamaks»

/ autor: ek / rubriik: Uudis, Uudised / ilmunud:  /

 Pühapäeval oli Keila koguduses külas soome misjoniteoloog Juhani Pörsti (fotol).
Koguduse õpetaja Marek Roots ütles Eesti Kirikule, et Juhani Pörsti pidas pärast jumalateenistust koguduse kohvilauas kolmanda misjoniteemalise loengu, viimane loeng on kavas 7. veebruaril. Kuulama ja teema üle arutlema oli jäänud üle kümnekonna koguduseliikme.
Räägiti misjonist lähedaste keskel. Selgus, et koguduseliikmed on usust rääkides ebakindlad, sest see tundub oma veendumuse pealesurumisena. Juhani Pörsti kummutas sageli levinud kujutluse, et laps võiks kasvades maailma vaadelda ja täiskasvanuna otsustada, kas kuuluda kirikusse ja kogudusse või mitte.
Pörsti kinnitas, et kui vanemad lastele kristlikke väärtusi peale ei suru, võtab ilmalik maailm ta meedia või sõprade kaudu endale. Marek Roots ütleb, et tegu oli huvitava ja aktiivse aruteluga ning et koguduseliikmed on hakanud loengute mõjul eri teemadel kaasa arutama. «Pühapäevasest kohtumisest jäi hea mälestus ja tekkis tunnetus, millises suunas koguduses edasi liikuda,» kinnitas koguduse õpetaja.
Sügisest käivitus koguduses lastetöö, kaks korda kuus toimuvad vaimulikud õhtud neile, kes päeval palve- ja piibliringis käia ei saa. «Meie energia on suunatud sisemisele arengule, tahame muutuda «elusamaks» koguduseks, praegu on sisemise jõu koondamise aeg,» ütleb õpetaja Roots.
Misjoniteoloog Juhani Pörsti teenib Eestis eelmise aasta märtsist ja jääb siia aasta lõpuni. Pörsti tegutseb veel Rakvere, Märjamaa, Ridala ja Martna koguduses ning tal on enda sõnul väga palju tegemist.

Rita Puidet