Keegi ei peaks jääma jumalasõnata

Misjonikeskuse rändlauliku Kirsti Malmi rännakud läbivad sageli hooldekodusid, et pakkuda seal vaimset kosutust laulu ja jumalasõnaga.

Regulaarselt külastab ta koos misjonär Minna Nikkiga intellektipuudega inimestele mõeldud Vääna-Viti Kodu. Seal on Kirsti ja Minna ning  intellektipuudetööd koordineeriv Tiina Ool alati oodatud. Kolmel aastal on tehtud proove ja etendatud jõulumüsteeriumi.
Üldjuhul on hooldekodud  huvitatud muusikakülalistest, kuid kodud on erinevad ja ühesugune oodatuse tunne ei teki  igal pool. Hästi positiivne kogemus on Kirsti Malmil Hellenurmest, kus ta käis umbes kaks nädalat tagasi ja kus huvi vaimuliku kontsertmõtiskluse järele näitasid üles nii personal kui ka patsiendid.
Tallinna Merivälja pansionaadis peavad toomkoguduse õpetajad jumalateenistusi kord kuus, kuid tänavu on lisaks sellele korraldanud misjonärid Minna Nikki ja Kirsti Malmi piibliteemalist vestlusringi. Viimati läinud neljapäeval ja teemaks oli kümme käsku. Kirsti Malmi sõnul oli üllatav, et kümmekonnast kogunenust oli leeris käinud vaid üks, ja oli neidki, kes tunnistasid, et polnud  üldse kursis 10 käsu sisuga.
24. oktoobril sõidab Kirsti Malmi Tarvastusse, et toetada sealse erihooldekodu elanikke koos kohaliku kirikuõpetaja Elve Benderiga. Järgmisel päeval on Tarvastu, Helme ja Karksi koguduse inimesed oodatud misjoni- ja käsitööpäevale Tarvastu pastoraati.
Novembri keskel on aga Minnal ja Kirstil plaanis ühine sõit Saaremaale Tiina Ooli juurde.
Rita Puidet