Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kasutusele võeti pasunakooride koraaliraamat

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Pühapäeval leidis Tallinna Jaani kirikus aset tähelepanuväärne sündmus – kasutusele võeti spetsiaalselt puhkpillimängijaile mõeldud koraaliraamat.
Pasunakooride kontserdil mängisid pillimehed paljudest Eesti kogudustest ja Westfaleni kiriku seenioride pasunakoor Saksamaalt. Lauluraamatuaastal valminud uue koraaliraamatu õnnistas peapiiskop Jaan Kiivit. Oma kõnes tänas ta kõiki raamatu koostajaid ja toetajaid. Raha pasunakooride koraaliraamatu valmistamiseks koguti Saksamaal kirikumuusikadirektori Werner Benzi initsiatiivil, toetas ka Põhja-Elbe kirik ja Eesti Kultuurkapital.
Koraaliraamatu koostamiseks moodustas Kirikumuusika Liit 2000. aastal eraldi toimkonna koosseisus Toomas Mäeväli (juhataja) Marika Kahar, Kahro Kivilo, Ott Kask, Lea Mäeväli, Gustav Piir ja Tiia Ratas. Pasunakooride koraaliraamatu näol on tegemist toimkonna töö esimese tulemusega. Peatselt valmib ka organistidele mõeldud koraaliraamat. Mõlemas raamatus on samad koraaliseaded, aga pasunakooridele on lisaks lühikesed eelmängud. Organistide raamatus on kõik koraalid koos sõnadega, et organist saaks paremini kaasa laulda.
Raamatu nimes kasutatav sõna «pasunakoor» rõhutab seda, et kirikus teenivad muusikakollektiivid on koorid. Koraaliraamatut saab osta Kirikumuusika Liidust. Samas on võimalik ette tellida organistide koraaliraamatut.
Toomas Mäeväli