Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kalender ilmunud

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

ImageEesti Kiriku seinakalender jätkab tutvust kirikutega Lääne-Eesti saartelt. Ilmub ka poster Läänemere saarte kirikutega.

AD 2007 kalendrikuudesse mahub 9 pühakoda Saare- ja Muhumaalt, Hiiumaalt ning Vormsist: Kaarma, Karja, Kihelkonna, Muhu, Pöide, Püha, Pühalepa, Valjala ja Vormsi.

Kõigi nende, valdavalt gooti stiilis arhitektuuripärlite juures on keskaegsete müürimeistrite, kiviraidurite või maler’ite kätetööd. Need jumalakojad mäletavad orduaega Eesti ajaloos ja roomakatoliku aega Eesti kirikuloos.

Esmakordselt on kalendris ka ingliskeelne kirikuid tutvustav tekst, mis muudab kalendri arusaadavaks teistele eurooplastele, sest neile harjumuspärane on olnud ka kirikukalendri nädalapäevade paigutus, tuues esimeseks päevaks pühapäeva. Kalendris on kirjas kõik riiklikud tähtpäevad ja pühad ning kirikupühad nii luterlikus kui ka õigeusukirikus.

Toimetus võtab vastu kalendrite ettetellimusi, tellida on võimalik ka posti teel. Et tegijatel on kogunenud fotomaterjali enam, kui kahe aasta kalendrisse ära mahub, ilmub eraldi müügile kahe aasta töö kokkuvõttena A1 plakatiformaadis poster Läänemere saarte luteri ja õigeusu kirikuist.

EK