Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kaarli koguduse aastapäev küünlasäras advendiajal

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Kui koguduses on lapsi ja noori, siis on sellel kogudusel tulevikku. Tallinna Kaarli koguduse aastapäevaüritused kulmineerusid neljandal advendipühal. Omamoodi sümboolne oli see, et päeva lõpetas laste kaunis advendikontsert, kus esinejaid mudilastest noorteni ja tänulikud kuulajadki suures osas lapsed.
Küünlasäras kirikus lauldi kontserdi sissejuhatuseks koos vanu armsaid jõululaule, eeslauljateks olid Kaie Tanner, Mari-Ann Oviir ja Sigrid Sillasoo. Kontserdil esinesid koguduse lasteaia ja pühapäevakooli lapsed, mudilas- ja lastekoor ning solistid, külalistena astusid üles Rebecca Kontus ning Tondi internaatkooli õpilased. Oli Kaarli koguduse 370. ja kiriku 135. aastapäeva pidustuste lõpetamine.
EELK suurim kogudus pühitses auväärset vanust mitmel huvitaval moel. Reedel, 16. detsembril toimus kiriku remondi heaks heategevuskontsert, kus kaitseväeorkestri saatel esinesid Ivo Linna, Helin-Mari Arder ja Helen Tartes.
Neitsi Maarja lapsega
Laupäeval jätkus tegevust ja uudistamist kirikus ja selle ümber. Keskpäevast õhtutundideni pakuti kontserte, ekskursioone torni ja orelisse, jõuluvana kingikotti sai varuda kirjandust, suveniire ja käsitööesemeid. Et õues parajalt pakane oli, läks hästi kuum supp ja jook, mida pakuti kirikuesisel platsil.
Kaarli koguduse kontsertkoor andis välja heliplaadi «Ma tulen taevast ülevalt», mille esitluskontsert oli laupäeval, koori dirigeeris Mikk Üleoja, sopransaksofoni solist oli Heli Reimann ja organist Piret Aidulo.
Kaarli kiriku välisseinas on neli tühikut, mida aegade jooksul on kavandatud kujudega täita, kuid ju pole õigeid veel leitud. Omapärase lahenduseni jõuti nüüd – nimelt valmis kunstnike Tiiu Kirsipuu ja Kalle Pruudeni käe all jääskulptuur «Neitsi Maarja lapsega», mis laupäeva õhtuhämaruses ühte seinaorva tõsteti. Nüüd jääb vaid loota, et Taevaisa põhjamaiselt külmal ilmal jätkuda laseb, et tuledevihus seisev jäiselt kaunis kuju end veel kaua imetleda laseks.
Uksed hoitakse valla
Neljanda advendipühapäeva jumalateenistus oli koguduse ja kiriku aastapäeva jumalateenistus, kus jutlustas koguduse õpetaja piiskop Einar Soone, kaasa teenisid emeriitpeapiiskop Kuno Pajula, koguduse vaimulikud Jaak Aus, Lauri Kurvits ja Saima Sellak-Martinson ning Eerik Jõks. Muusikaliselt teenis koguduse ühendkoor Marika Kahari, Piret Aidulo ja Mikk Üleoja dirigeerimisel, orelil mängis Piret Aidulo.
Kaarli koguduse ajakirja Sulane jõulunumbri juhtkirjas soovib koguduse hingekarjane Einar Soone rahu ja heade inglite kaitset jõuluajaks kogudusele ning lisab: «Kaarli kogudus peab olema ääretult tänulik, et tal on kodu, on kirikuhoone ja kogudusemaja. Aga kogudus ei tohi unustada oma kooskäimisi, selleks et lasta end toita Jumala sõnast ja tema armuvahenditest. Edasi saame minna lootusega vaid siis, kui meil on Tema õnnistus.»
Püha jõuluaeg on käes, kirikuuksed on valla arvukatele jumalateenistustele, nii ka Eesti suurimas – Kaarli kirikus.
Tiiu Pikkur