Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jumal kõneles inimestega

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

9.–11. maini olid Tartu Pauluse koguduses kuulutuspäevad.
«Võibolla kardame Jumalat. Ei tea, mis ta meist tahab? Me võibolla ei oota pidu, vaid kohtuprotsessi, mida ehk võib edasi lükata. Jeesus ei öelnud, et taevariik sarnaneb prokuratuuriga. Jeesus küll hoiatab kohtu eest, aga see polnud kohtukutse. Öeldakse: ma kutsun pulma…» See on katkend kuulutuspäevade peakõneleja Aare Kimmeli kõnest laupäevasel esinemisel.
Loodetud tulemus
Ürituse eestvedaja Tartu praostkonna diakon Mika Tuovinen ütles, et päevade eesmärk oli kutsuda inimesi Kristuse juurde ja see õnnestus hästi.
Kõigil õhtutel kogunes kirikusse ligi 150 inimest, see on poole vähem kui tavalisele pühapäevasele teenistusele, kuid tegi siiski rõõmu.
Eriliseks kujunes uute inimeste Jumala juurde tulek. Iga õhtu lõpetuseks kutsuti inimesi, kel on mingi probleem või kes tahab hakata Teda järgima ja saada koguduse liikmeks, altari juurde palvetama. Ja tulijaid oli.
Mika Tuovineni arvates võis rahva seas olla neidki, kes ei julgenud altari ette tulla. Enim järgnejaid oli esimesel õhtul, kui toimus gospelkontsert ja kiriku uksed olid avatud. Muusika kostus tänavale ja kutsus kirikusse neidki, kes tulla ei planeerinud.
Koguduse liikmed palvetasid selle eest, et Jumal kõneleks inimestega. Ja igaks õhtuks leidus neid, kes soovisid kristlusest rohkem teada ja ehk ka kristlaseks saada.
Peakõneleja, Rannamõisa koguduse õpetaja Aare Kimmel on paljudele tuttav Tartu Pereraadio vahendusel. Ta ütles, et kutse tulla kuulutuspäevade peakõnelejaks on tema jaoks esmakordne ja üllatav. Varem on ta kõnelenud missiol Läänemaal ja aastaid tagasi Soomes. Oskust jumalasõna seletada peab Aare Kimmel anniks, Jumala kingiks. Tema arvates on oluline, et igaüks leiaks üles oma annid ja kasutaks neid Jumala ülesehitustöös. «Jumal ei oota oma rahvalt ainult sõna, ta ootab ka tegusid,» ütles ta.
Hea sõnum jõudis kohale
Aare Kimmeli arvates kaasneb kuulutustööga teatud oht, millest tuleks hoiduda. Suurim oht on tema arvates see, kui Jumala tööd tahetakse teha inimliku väega, tarkusega, andekusega, organiseerimisega vms. Nii võidakse hakata täitma ühiskondlikku tellimust ja unustatakse Tema, kutsuja. Ka on õpetust järgides oht sulguda oma ringkonda, seepärast on oluline järgida teistele pakutavat.
Kuulutuspäevade jooksul kristlusest ja kristlaste elust enam teada tahtnutele korraldatakse peagi kursus ristiusu põhitõdedest ja osalejail on võimalus tutvuda koguduse õpetajate ja liikmetega.
Mika Tuovineni arvates räägib asja õnnestumisest seegi, et koguduse inimesed ei malda oodata uute kuulutuspäevade korraldamisega järgmise kevadeni, vaid on veendunud, et need peaksid toimuma juba sügisel.
Meeli Pärtelpoeg
Kristjan Luhamets