Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jõulumargid piibliseltsilt ja Eesti Postilt

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Advendiaja eel jõudsid Eestisse piibliseltsi jõulumargid ja müüki Eesti Posti traditsioonilised jõulumargid.
Eesti Piibliseltsi jõulumargid on tavapäraselt Taani Piibliseltsi kingitus Eesti Piibliseltsile, tänavu juba seitsmendat aastat. Margid on traditsioonilise kullakirju kujundusega, evangeeliumitekst vaheldub jõuluteemaliste piltidega. Tänavuste jõulumarkide kujundus on Taani noorema põlvkonna kunstnikult Gitte Engenilt, kes on kujundanud Taani Piibliseltsi iga-aastase jõulukaardi. Õigupoolest ongi Eesti Piibliseltsile valmistatud jõulumarkide aluspõhjaks just Gitte Engeni imekaunis jõulukaart.
Piibliseltsi marke saadetakse kogudustele, kust soovijad neid enesele hankida saavad. Soovijad võivad võtta lähipäevil ühendust ka piibliseltsiga Tallinnas.
Piibliseltsi markide saajal on võimalus teha ka annetus Eesti Piibliseltsile, raha kasutatakse seltsi tegevuse toetamiseks. «Järgmise aasta deviisiks on «Väärt raamat igale noorele», millega tahetakse jätkata õppekirjanduse muretsemist koolidele ja teistele lasteasutustele, aga ka korraldada näitusi ning anda välja uusi piibliainelisi raamatuid,» ütleb piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson.
Eesti Posti jõulumargid müügil
20. novembril lasi Eesti Post käibele tänavused jõulumargid: ühel kujutatakse lambatalle, teisel jõulukuuske. Lambatallega jõulumargi on kujundanud Ülle Marks ja Jüri Kass ning kuusega margi Jaan Saar.
Lambatallega jõulumark maksab 3.60 ning sobib kirjade saatmiseks Eestis traditsioonilise jõulueelse soodustariifi ajal, muul ajal aga postkaardile. Kuusega mark maksab 6.50 ning sobib kirjadele Euroopa riikidesse, välja arvatud Balti- ja Põhjamaad, kuhu kirja saatmine on odavam.
EK