Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jõhvis pühitseti «pilvelõhkuja» nurgakivi

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

22. augustil pühitses Jõhvi Mihkli koguduse õpetaja Peeter Kaldur Jõhvi kesklinna kerkiva 8korruselise kortermaja nurgakivi, mis ehitatakse koguduse maale ja mille esimene korrus jääb koguduse omandusse.

«Siiani oleme ehitanud vaid ärikeskusi ning see elamu on Jõhvi jaoks märgilise tähendusega ja peaks ka teisi investoreid julgustama elamuehitusega tegelema,» ütles kinnisvaraarendaja Allan Mänd Ida-Viru ajalehele Põhjarannik.

«Veski tänavale ehitatava 8korruselise ja 32 korteriga elamu ehituse algus venis, kuid nüüdseks on maja esimene, tehniline korrus püsti ja lähiajal hakatakse monteerima elukorruseid. Esimesed elanikud kolivad sisse enne tuleva aasta kevadet,» rääkis Mänd.«Meie poliitika on see, et kogudus maad ei müü. Kortermaja all oleva maa oleme konsistooriumi majandusnõukogu heakskiidul vahetanud valmiva hoone esimese korruse vastu, mida hakkame tulevikus kontoripinnaks välja üürima,» ütles koguduse juhatuse esimees Arvid Siilak kortermaja valmimist kommenteerides.

Praeguseks on ehitatavas kortermajas kolmandik kortereid juba müüdud. Tänu Jõhvi vallakeskuse madalale hoonestusele on kerkiv kortermaja pälvinud rahvasuus juba «pilvelõhkuja» tiitli.

Teet Korsten