Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Järva-Madise kogudusel oma õpetaja

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Sellel aastal oli Järva-Madise rahval usupuhastuspühal eriline mõõde juures.
Kogu jumalateenistuse aja püsisid Eesti ühe väiksema ühelöövilise kodakiriku uksed valla, et õpetaja Pille Salveste kogudusega laulatamise talitus, kirikulaul, orelimäng ja peapiiskop Jaan Kiiviti õnnistussõnad võiksid kirikust väljagi üle Kõrvemaa minna.
Introduktsiooniteenistust toimetasid koos peapiiskopiga praost Teet Hanschmidt ja pastor Jörn Schneider Saksamaalt, kaasa teenisid abipraost Tõnu Linnasmäe, õpetajad Lea Heinaste ja Katrin-Helena Melder (jutlus).
Pille Salvestet olid tulnud õnnitlema koguduse ja valla rahvas, sugulased ja sõbrad, ametivennad ja -õed. Pärast jumalateenistust mindi üheskoos vastrenoveeritud Albu mõisasse, kus sees kohalik kool.
Pille Salveste sõnul tegutsevad Albu vallas kirik, kool ja kohalik omavalitsus heas üksmeeles. Kui vallavanem Kalju Kertsmik poleks kogudusele operatiivselt appi tulnud ulatuslikku elektririket kõrvaldama, oleks pidulik jumalateenistus võinud vaid küünlavalgel ja ilma orelimänguta kulgeda.
Järva-Madisele tuli Pille Salveste elama paarkümmend aastat tagasi õpetatud agronoomina. Siin on ta koguduse laste- ja noortetööd tehes ning orelimängu õppimise läbi kasvanud koguduse hingekarjaseks. Siin on ta koos vanavanemate abiga üles kasvatanud oma kaks tütart.
«Tee Jumala juurde ja usu meie Lunastajasse Jeesusesse Kristusesse olen leidnud üliõpilaspäevil Tartus. Jumala abiga olen lõpetanud Usuteaduse Instituudi, et jätkata vaimulikku tööd iseseisvalt,» ütles Pille Salveste, kellele kogudusetöö evangeeliumi kuulutades pakub rõõmu ja teadmist, et nii saab end panustada ligimeste heaks.
Sirje Semm