Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Isamaalised tunded Tartu Jaani kirikus

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Tartu linn tähistas Eesti Vabariigi 87. aastapäeva oikumeenilise jumalateenistusega Tartu Jaani kirikus.
Samal ajal, kui vabariigi juhtkond kogunes Tallinna Kaarli kirikusse tähistama tähtsaimat sündmust meie riigi ajaloos, olid tartlased samal eesmärgil siirdunud Tartu Jaani kirikusse, et üheskoos meenutada oma ühist minevikku.
Pidulikul jumalateenistusel teenisid Tartu Ülikooli-Jaani koguduse õpetaja Urmas Petti, õpetaja Naatan Haamer, praost Joel Luhamets, õpetaja Kalle Mesila Peetri kogudusest, samuti katoliku kiriku preester isa Miguel ning pastor Meego Remmel Salemi baptistikogudusest.
Teenistusel osales ka Tartu linnapea Laine Jänes, kelle ülesandeks sai lugeda Vana Testamenti, mis proua linnapea esituses täiesti laitmatult välja kukkus. Pühalikku meeleolu ilmestas Tartu Jaani kiriku ansambel, kes esitas kolm südameid ühte liitvat lugu Marika Petti juhatusel.
Isamaalistest tunnetest kantud jutluse pidas õpetaja Petti ning hiljem kogunesid kõik kaasa teeninud vaimulikud altari ette ühiseks kirikupalveks.
Rahvast oli sel päikeselisel päeval kogunenud terve kirikutäis ning üksmeelselt kõlas juba mitut vabariiki näinud pühakoja võlvide all liigutav lõpulaul «Hoia, Jumal, Eestit!».
Oli ilus ja pühalik – päike paistis, lipud lehvisid ning südamlik jumalateenistus tekitas ühtekuuluvuse tunde. Annaks vaid Jumal, et see tunne kestaks ning meie rahvuslikku meelt ikka elavana hoiaks.
Anna-Liisa Vaher