Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ilusad hetked täitsid Urvaste kirikut

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

«Vaid hetke teekond kestab ning kõlab siin mu laul…» olid read, mis võetud vanast kiriku laulu- ja palveraamatust ja saatsid motona Võru praostkonna vaimulikku laulupäeva.
Varajane hommik Urvaste kiriklas oli täis saginat. Kohale oli tulnud üle saja muusikainimese. Autod ja bussid tõid neid üha juurde. Laulupäev sai alguse avapalvusega kirikus. Palves mõeldi ka neile lauljatele, kes on maistelt teedelt lahkunud.
Tegutsemislusti kõigile

Seejärel rivistusid koorid altari ette, et enne õhtust etteastet õpitud laule säravamaks laulda. Koorijuhid püüdsid koos lauljatega laulupäevaks valitud lauludele «hinge sisse puhuda» ja iga järgmine hetk kinnitas selle õnnestumist. Lauljate järel tegid proovi puhkpilliorkestrid, ansamblid ja solistid.
Pastoraadi õuel oli esinejatele avatud supiköök ja loosiratas. Igaüks, kes vaid soovis, võis väikese loosipileti eest saada meeleoluka meene omanikuks. Loosist saadud tulu läks Urvaste kogudusele.
Pastoraadihoones olid üles seatud fotod ja dokumendid, mis kirjeldasid kohalikku kultuuri- ja usuelu minevikust tänapäevani. Päris lähedalt võis vaadelda vanu orkestripille, mis pärit Urvaste koguduse oma orkestri ajast. Näitusele jätkus rahvast ohtrasti nagu ka pastoraadi raamatukokku. Eriti pakkus inimestele huvi kroonikaraamat, kus kirjas huvitavad faktid kohalikust elust. Pidustuste puhuks oli avatud kohvik.
Rõõmu laulust

Keskpäevaks veeres Võrust kohale buss pealtvaatajatega ja muusikapidu võis alata. Pidulik rongkäik praostkonna laulupäevale tulnud esinejatega algas pastoraadi pargist. Kõige ees sammusid Urvaste koguduse õpetaja Üllar Salumets, koguduse juhatuse esimees Robert Potter ja Rõuge koguduse teenekas laulumees Boriss Bezanitski, kelle käes lehvis riigilipp.
Hoogsad orkestrihelid juhatasid laulupäevast osavõtjad kirikusse. Avasõnad lausus abipraost Urmas Nagel. Ja siis tõusid helid vana Urvaste kiriku võlvide alla. Lauljad ja pillimehed muutsid sõna helideks ja palve, mis hingest tõusmas, võttis kuju läbi muusika. Kohalolijad tunnetasid laulude ilu ja pillide harmooniat. Kirikusaalis oli tunda vaimustust ja ülevat meeleolu. Kontserdi lõpetas ühine lõpupalve.
Pidulikult anti üle 52 tänukirja laulupäeva ettevalmistajatele ja koorijuhtidele-dirigentidele. Meeleoluka, muusikat täis päeva lõpetas lõkkeõhtu pastoraadi pargis.
Olgu siinkohal tänu kõigile esinejaile. Lisaks Urvaste koguduse koorile olid kohal Kanepi, Põlva, Räpina, Rõuge ja Võru koguduse koorid; külalistena olid kutsutud Vastseliina koor, Antsla segakoor, puhkpilliorkestrid Antslast, Osulast ja Missost. Lisaks suurtele kollektiividele esinesid Siiri Kalvik, Virge Ventsel, Evi Tiisler, Aino Lauk, Ragne Kähr ja Elviira Varik-Zaborski. Kontserti konferansjeeks oli Tõnu Lanukopli. Tänu tegijaile ja vaevanägijaile, tänu tulijaile ja osasaajaile.

Meeli Pärtelpoeg