Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Igal kirikul oma esindajad

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Eesti Kirikute Nõukogu kümmet liikmeskirikut esindab ühtekokku 27 inimest.

Aprillikuu koosolekul kinnitati täisliikmeks vastu võetud Eesti Karismaatilise Episkopaalkiriku uued esindajad kirikute nõukogus. Lisaks peavikaar Heigo Ritsbekile kuuluvad sinna ka preestrid Thomas Eriste, kes teenib vikaarina Pärnu Püha Apostel Barnabase kogudust, ja Jaanus Kangur, kes töötab vanemkaplanina Tallinna vanglas.

Vastavalt põhikirjale võib iga liige oma kiriku valitsuse, keskuse, liidu juhatuse vms kaudu volitada kuni 3 esindajat osalema EKN-i töös. Seda õigust on kasutanud 7 liikmekirikut, MPEÕK, RKK ja advendistid on EKNis esindatud 2 liikmega. EELK kui suurima liikmeskiriku esindajaid on samuti kolm: peapiiskop Andres Põder, assessor Tiit Salumäe ja õpetaja Peeter Kaldur. EKNi tööd juhib presidendina luterliku kiriku piiskop Einar Soone.

EKNil on mitu töövaldkonda, sh meedia, religiooniõpetus, kaplanaat, kriminaalpreventsioon, eluväärtused ja eetika, noortetöö, rahvusvahelised suhted. Uueks haridustöö projektijuhiks on kinnitatud Usuteaduse Instituudi religioonipedagoogika projektijuht Kerstin Kask.

EK